Перерахунок пенсії з 01.03.2019

Дата: 18.02.2019 14:11

Кожного місяця працівник від роботодавця отримує заробітну плату, та, окремо, на свій обліковий запис у Пенсійному фонді, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який є персоніфікованим.

Нарахування ЄСВ провадиться кожного місяця до повного припинення трудової діяльності особи, і у разі повернення до роботи нарахування ЄСВ поновлюється. Результатом цього процесу є персональна база, що відображає трудову діяльність особи – назву кожного місяця роботи, посаду, тривалість стажу і суму сплачених страхових внесків в за кожен місяць роботи.

При досягненні пенсійного віку громадянин звертається за призначенням пенсії до Пенсійного фонду та в силу вступають страхові принципи роботи системи. Ключовими елементами якої є:

• застрахована особа – працівник, майбутній пенсіонер;
  • сплата внесків – роботодавцем    або     застрахованою     особою

(фізичною особою-підприємцем або самозайнятою особою);

• фонд внесків, із якого здійснюються виплати – Пенсійний   фонд України;
  • страховий випадок – набуття особою визначеного віку і виконання умов програми.

Для розрахунку розміру пенсії використовується єдина для усіх формула:

Розмір пенсії  =  Сз  х  ІКЗ  х  Кс,   де

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за з роки перед зверненням за призначенням пенсії;

ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.

Дві основні частини формули – внески, зроблені під час трудової діяльності, та тривалість страхового стажу.

Сз  х  ІКЗ.       Під час розрахунку розміру пенсії враховується розмір зроблених до Пенсійного фонду внесків, які були зроблені в інших економічних умовах та мали іншу цінність, ніж на час звернення за пенсією. Щоб актуалізувати внески їх прив’язують до економічних показників, які існували на момент їхньої сплати працедавцем, після чого отриманий коефіцієнт множиться на існуючий розмір середньої заробітної плати за три роки до звернення за пенсією (вартість внесків приводиться у відповідність до сучасних економічних умов).

Кс.   Друга важлива частина формули це коефіцієнт страхового стажу,

який отримується шляхом множення кількості страхового стажу в місяцях на вартість одного року стажу.

Розмір щомісячної пенсійної виплати є результатом цієї формул

Для приведення пенсійних виплат у відповідність до актуальних економічних змін Пенсійним фондом України буде проведено щорічну автоматичну індексацію пенсійної виплати відповідно до частини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який буде застосовано для обчислення пенсії громадянам України.

Перша така індексація відбудеться у березні 2019 року за результатами отриманих статистичних даних щодо рівня інфляції та зростання середніх зарплат за попередній рік.

Для кожного пенсіонера розмір підвищення з 01.03.2019 року буде визначатися в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії.