Легалізація трудових відносин – основа захисту трудових прав найманих працівників

Дата: 03.02.2021 13:24

Офіційне працевлаштування – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.

Звертаємо увагу роботодавців на відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю.

Нагадуємо, що до початку роботи працівника,  необхідно подати до органу ДПС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, встановленою постановою КМУ від 17 червня 2015 року №413.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються (перераховуються) під час виплати заробітної плати. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документу на перерахування податку і збору до бюджету. Єдиний соціальний внесок, нарахований на заробітну плату працівників, сплачується не пізніше 20 числа наступного місяця.

Броварський сектор організації роботи

організаційно - розпорядчого управління ГУ ДПС у Київській області