Калитянська громада

Київська область, Броварський район

Дайджест основних подій тижня та основні позиції інформаційного реагування

Дата: 31.10.2022 13:09
Кількість переглядів: 139

Фото без опису

 

 

 1. Міжнародна реакція на російські "вкиди про “брудну бомбу”

 

Безпосередня участь Путіна у в інформаційній кампанії “українська брудна бомба” - це тиск на західні еліти та спроба їх залякування і подальшого нагнітання ситуації Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії та США зайняли правильну позицію в контексті безпідставних закидів РФ щодо буцімто “брудної бомби” Україна відкрита для МАГАТЕ і може зі впевненістю засвідчити, що не займалася розробкою ядерної зброї. Маючи гарантії країн-учасниць Будапештського меморандуму, Україна наполягає на виконанні партнерами своїх зобов’язань. Також Київ наполягає на контролі міжнародних організацій за російським ядерним арсеналом, який може бути застосований проти України. Росія не проводила ядерних випробувань 32 роки і є сумніви у належному технічному стані її ядерного арсеналу. За таких умов, будь-який російський ядерний боєкомплект може виявитись “брудною бомбою”. У разі ознак спроб застосування Росією ядерної зброї проти України світ має відповісти максимально швидко і жорстко, адже Кремль намагається передбачити міжнародну реакцію.

 

 

 1. Розширення кількості держав, які визнають російський режим терористичним

 

Російська агресія проти України та методи ведення війни, серед яких масові вбивства цивільного населення на окупованих територіях та терористичні атаки на тилові міста, удари по житлових будинках і об’єктах енергетичної інфраструктури напередодні зими, свідчать про те, що Кремль свідомо обрав терористичну тактику крім ПАРЄ російський режим терористичним визнали балтійські держави Литва, Латвія, Естонія. 26 жовтня до них долучилася Польща. Ці країни чи не найкраще в Європі усвідомлюють, що собою являє Росія, розуміють небезпеку російської загрози та мають історичний досвід окупації, що супроводжувалася терором і депортаціями

 

 

 

 

 1. Блокування експорту зерна

 

Сотні вагонів із зерном, що зібрали українські аграрії, застрягли в черзі до портів Одеси - вони стоять без розвантаження по декілька днів. Росіяни блокують експорт (представники РФ в інспекційній групі, створеній у рамках “зернових угод” під егідою ООН, затягують перевірки в Босфорі і створюють інші штучні перепони) Росія демонстративно використовує свої бюрократичні можливості як зброю і шантажує світ продовольчою кризою та голодом терор голодом - це звична для Кремля зброя, продовольчу кризу росіяни влаштували також на окупованих українських територіях шантаж світової спільноти, створення умов для загибелі людей від голоду в країнах, що розвиваються, свідчить про терористичний характер російського режиму своїми діями Росія демонструє неповагу до зобов’язань, які бере на себе. Зриваючи виконання зернових угод, росіяни доводять, що не збираються виконувати жодні інші домовленості, а російське політичне керівництво є недоговороздатним зрив виконання “зернових угод” є елементом економічною війни проти України, але він зачіпає інтереси десятків країн. Росія - це загроза світовій продовольчій безпеці провокуючи світову продовольчу кризу, Росія намагається примусити світову спільноту натиснути на Україну, бо російські військові не спроможні виконати поставлені задачі на полі бою. Програючи війну в Україні, Кремль вирішив шантажувати світ глобальною кризою продовольства і голодом

 

 1. Ситуація на херсонському напрямку

 

Російські окупанти не здатні втримати українські території, які вони окупували та незаконно анексували. Проголошений ними статус цих територій як “приєднаних до Росії” нічим не допомагає. Втеча структур російської окупаційної адміністрації з правобережжя Херсонщини - ознака деокупації цих територій. Незаконно запроваджений Росією т.зв. “воєнний стан” на тимчасово окупованих територіях України - це лише легалізація репресивних заходів проти місцевих громад та їх власності. Росіяни вживають термін “евакуація”, але насправді це справжня депортація та пограбування української власності на тимчасово окупованих територіях (вивозиться цінне обладнання, музейні цінності тощо). Насильницьке переміщення цивільного населення має на меті не його безпеку, а використання українських заручників як “живого щита” для передислокацій російських військ та окупаційної адміністрації. Поводження окупантів з українськими громадянами підпадає під кваліфікацію воєнних злочинів та має ознаки геноциду. Окупанти відкрито попереджають, що вдаватимуться при відступі до тактики “випаленої землі”, у цьому ж контексті зберігається висока небезпека пошкодження дамби Каховської ГЕС. З поверненням української влади, регіон повернеться до звичайного мирного життя, а за нанесену шкоду Росія розплачуватиметься репараціями і відповідатиме перед міжнародним трибуналом.

 

 1. Заяви Путіна під час виступу на Валдайському форумі

 

Валдайський форум - це шоу одного актора, якому одні задають попередньо узгоджені компліментарні питання, а інші спікери грають роль фону. Публічні виступи Путіна цікаві лише в частині зізнання у вчинених чи запланованих ним злочинах. Решта змісту - даремне стрясання повітря і марнування часу. Незважаючи на пафосний анонс Пєскова, Валдайська промова виявилася не більше, ніж банальною презентацією путінської картини світу. Спіч Путіна справляє враження потоку нарікань слабкої ображеної людини. Виступ диктатора як завжди сповнений брехні, плутанини і внутрішніх суперечностей: ? заклики поважати права і різноманітність держав поєднуються із запереченням ідентичності та суб’єктності України; ? “повстання Донбасу” проти України - це, на думку Путіна, добре, але повстання народу проти диктатури Януковича - погано; ? у нього "все йде за планом", але ціна поразки у війні для РФ постійно зростає і т.д. Головний російський злочинець вкотре підтвердив своє реноме українофоба, який веде колоніальну війну з застосуванням геноцидальних методів. Смислова частина виступу яскраво продемонструвала відірваність Путіна від реальної картини світу.

 

 1. Сутність російської “часткової мобілізації”

 

Насправді мобілізація в РФ не “часткова”, адже полювання військкоматів за російськими чоловіками реально нічим не обмежене. У Росії та в тимчасово окупованому нею Криму зараз відтворюється досвід дикої “сафарі-мобілізації”, апробований з лютого 2022 року в ОРДЛО. Від мобілізації переховуються або тікають за кордон: явище, що набуло в РФ грандіозних масштабів. Російські військкомати абсолютно неперебірливі: згідно рішення Держдуми від 27 жовтня, мобілізація не омине і громадян з непогашеною судимістю за тяжкі злочини. Воєнкоми деяких регіонів, намагаючись вислужитись, проводять тотальні мобілізації чоловіків у селах. На відміну від структури кадрової армії, де непропорційно висока частка особового складу походила з депресивної провінції, тепер мобілізація зачіпає і мегаполіси, створюючи реальні політичні ризики для Кремля. Вже непоодинокі скандальні випадки, коли в звичайну піхоту мобілізують ІТ-фахівців, інших кваліфікованих спеціалістів. Статус мобілізованого формально в рази гірше, ніж у контрактника, адже він залишається в армії не на певний строк, а до кінця війни, яка невідомо коли завершиться. Мобілізація виявила критичну неготовність російської армії забезпечувати поповнення обмундируванням, медикаментами, справною зброєю. Багато чого доводиться купувати самостійно, або отримувати у жахливому непридатному для використання стані. Мобілізовані в РФ почали масово хворіти, травмуватися і гинути ще до відправки на фронт (антисанітарні умови, алкоголь, дідівщина, суїциди тощо). Для багатьох мобілізованих шлях від повістки на батьківщині до окопу в Україні зайняв буквально кілька днів. Серед них вже є чимало полонених і загиблих. У порушення міжнародного гуманітарного права, Росія поширила свою мобілізацію на незаконно анексовані території України, зокрема, на окуповані в 2022 році.

 

 1. Головні новини тижня

 

ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТЕРКА, МІНІСТЕРКА З ПИТАНЬ РЕІНТЕГРАЦІЇ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ІРИНА ВЕРЕЩУК ІЗ РОБОЧИМ ВІЗИТОМ ВІДВІДАЛА БУЧАНСЬКИЙ РАЙОН

27 жовтня Макарівську територіальну громаду з робочим візитом відвідала Віце-прем’єр-міністерка, Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Участь у заході взяв заступник голови Київської ОВА Сергій Білецький та директор Департаменту соціального захисту населення Київської ОВА Ігор Мещан.

Метою поїздки до селища Макарів стало питання забезпечення внутрішньо переміщених осіб необхідними соціальними послугами та робота органів соціального захисту населення Бучанського району. 

Під час активних бойових дій на Київщині окупанти знищили будівлю Управління соцзахисту. Через пожежу, що сталася після обстрілів, згоріли всі документи та архіви. Попри знищену техніку та нестачу персоналу, вже у травні Управління відновило роботу в тимчасово пристосованому приміщенні Центру дитячої творчості. 

За дорученням Київської облдержадміністрації було створено комісію по відновленню роботи управління, першочерговим завданням якої було забезпечення повноцінних робочих місць та надання матеріально-технічної бази. На сьогодні в Управлінні працює 50 осіб, які відновлюють знищені документи. Також на обліку Управління соцзахисту Бучанської РДА перебуває майже 45 тис. осіб, які отримують соціальну підтримку.

У Бучанському районі на обліку перебуває понад 48 тисяч вимушених переселенців, понад 10 тисяч з яких – діти. Триває налагодження процесу щодо виплат внутрішньо переміщеним особам. Усі проблемні питання планують вирішити протягом трьох тижнів. 

УПРАВЛIННЯМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ КИЇВЩИНИ, ЩО РОЗТАШОВАНІ У ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ОКУПАНТІВ ГРОМАДАХ, ПЕРЕДАЛИ КОМП’ЮТЕРНУ ТЕХНІКУ

Управлiнням соціального захисту населення Київської області, що перебували на тимчасово окупованій території та значно постраждали від російської агресії, 26 жовтня передали ноутбуки. Це відбулося в межах співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА.

Комп’ютерне обладнання отримали зокрема управління та відділи соціального захисту Бучанської РВА, Дмитрівської громади та Гостомельської СВА. Нова техніка дасть змогу укомплектувати робочі місця та оптимізувати роботу працівників відділів соцзахисту.

У Департаменті зазначили, що співпраця між ними та УВКБ ООН відбувається протягом тривалого часу та вже продемонструвала значні результати, спрямовані на покращення життя незахищених верств населення.

МЕДЗАКЛАДИ КИЇВЩИНИ ВЖЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ОПЕРАЦІЙНІ СТОЛИ, ПРИДБАНІ ЗА ЗІБРАНІ ЧЕРЕЗ UNITED24 КОШТИ

Для лікувальних закладів Київської, Одеської, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської, Житомирської та Рівненської областей Медичні закупівлі України за кошти, зібрані через фандрейзингову платформу UNITED24, придбали 81 операційний стіл. Загальна сума закупівлі становить 70 658 000 грн. Столи вже надійшли та успішно використовуються.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Ці сучасні операційні столи мають високу функціональність і сприятимуть проведенню якісних та безпечних для пацієнта оперативних втручань і, як наслідок, – збереженню здоров’я і життя пацієнтів.

Крім того, вони мають широкий спектр застосування: в абдомінальній та торакальній  хірургії, акушерстві, гінекології, нейрохірургії, травматології. Прості у використанні та зручні в налаштуванні. Розроблені для максимальної автоматизації регулювань положень тіла пацієнта. Таке сучасне обладнання закуповується з урахуванням викликів та вимог воєнного часу в країні.

ЕНЕРГОСИСТЕМА КРАЇНИ ЗАЗНАЛА НОВИХ ПОШКОДЖЕНЬ: НЕК «УКРЕНЕРГО» ВВОДИТЬ БІЛЬШ ТРИВАЛІ ЕКСТРЕНІ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА В КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Ворог знову атакував об’єкти енергетичної інфраструктури. Із ладу виведені низка критично важливих об’єктів. Внаслідок цього в Києві та області виник дефіцит потужності в розмірі 30% споживання. Щоб не допустити повного знеструмлення столиці та центральних регіонів України, держенергокомпанія НЕК «Укренерго» вводить безпрецедентні екстрені обмеження.

Графіки стабілізаційних відключень, що складені напередодні, більше на актуальні. На жаль, найближчими днями будуть застосовані більш жорсткі й тривалі відключення електропостачання.

Енергетики ДТЕК Київські регіональні мережі разом із спеціалістами НЕК «Укренерго», іншими екстреними службами й органами державної влади роблять все можливе для скорішої стабілізації ситуації.

Просимо всіх клієнтів підтримати енергетиків у боротьбі на енергофронті. Для цього споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади по черзі, максимально знизити споживання електроенергії зранку із 06:00 до 11:00 та ввечері із 17:00 до 23:00. Бізнес – обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

Зазначаємо, що також трапляються аварії на розподільчих мережах із різних причин (перевантаження, пошкодження сторонніми особами, тощо), через це також може бути відсутнє світло.

Просимо з розумінням поставитися до ситуації та разом із нами тримати енергетичний фронт.

У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПІДГОТОВЛЕНО 754 ПУНКТИ ОБІГРІВУ

На Київщині триває робота з підготовки до зимового періоду. Наразі вже підготовлено 754 пункти обігріву, що знаходяться в кожній із 69 громад області. Вони функціонуватимуть у період зниження температури повітря, можливого відключення електроенергії або опалення. У наявності як стаціонарні, так і мобільні пункти обігріву.

У селах та селищах міського типу пункти обігріву розраховані на одночасне перебування до 30 осіб, у містах – до 300 осіб. Вони забезпечені приладами резервного живлення, у більшості випадків – генераторами. Дані приміщення також додатково оснащені пічками, електричними обігрівачами, тепловими пушками тощо.

Наразі триває облаштування та забезпечення пунктів усім необхідним. Там відвідувачі зможуть випити гарячих напоїв, а також перекусити.

З адресами та місцезнаходженням найближчого пункту обігріву можна ознайомитися в органах місцевого самоврядування.

УЧНІ 14 ШКІЛ КИЇВЩИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОСНОВНОМУ ЕТАПІ МІЖНАРОДНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ PISA-2022

Протягом жовтня в Україні проходить основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, що є одним із найавторитетніших у сфері освітньої аналітики. Воно проводиться кожні 3 роки серед 15-річних учнів. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Мета дослідження – визначити рівень сформованості компетентностей учнів у трьох галузях: читацькій, математичній та природничій. Провідною галуззю циклу PISA-2022 стала математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. Також PISA-2022 проводиться в онлайн-форматі.  

У такому дослідженні беруть участь понад 85 країн, а Україна долучилася вдруге. Тож і учні 14 закладів загальної середньої освіти п’яти районів Київщини стали учасниками міжнародного дослідження PISA-2022. Вони змогли продемонструвати свої знання, вміння, навички під час 2-годинного тесту та пройти анкетування. 

Довідково.

PISA – унікальний проект, що дає змогу оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Ці компетентності прямо не пов’язані з опануванням шкільної програми, водночас рівень їхньої сформованості засвідчує здатність учнів/студентів успішно навчатися й бути конкурентоздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

Із результатами минулого циклу PISA-2018 можна ознайомитись на сайті УЦОЯО

АРХІВАМ КИЇВЩИНИ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ОКУПАНТІВ ТЕРИТОРІЯХ, ПЕРЕДАНО СКАНЕРИ

Державним архівам Київської області, що перебували на тимчасово окупованій території, 25 жовтня передали обладнання для сканування. Це відбулося в межах реалізації Угоди про надання фінансової допомоги між Державним архівом Київської області та ALIPH Foundation. Йдеться про архівні відділи Бучанської та Вишгородської РВА, Васильківського сектору Обухівської РВА, Бучанської та Ірпінської міських рад.

Завдяки переданим сканерам впродовж 2022-2025 років планується створити цифрові копії на майже 20 тисяч справ, що зберігаються в архівах. Крім того, це дасть змогу впроваджувати Програму оцифрування архівних інформаційних ресурсів у закладах пристоличного регіону. Програмою передбачено не лише забезпечення збереженості архівних документів у вигляді високоякісних цифрових копій, але й надання користувачам максимального доступу до документів. Адже після оцифрування описів справ та документів Національного архівного фонду планується їхнє оприлюднення в «Базі фондів архівних установ Київської області» на сайті державного архіву.  

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: МАЙЖЕ 67 ТИСЯЧ ЖИТЕЛІВ КИЇВЩИНИ НАДАЛИ ЖИТЛО ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ЗА ПРОГРАМОЮ «ПРИХИСТОК»

Із початку повномасштабного вторгнення майже 67 тисяч жителів Київської області надали житло вимушеним переселенцям за програмою «Прихисток». Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Telegram-каналі

Це переважно внутрішньо переміщені особи з Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Миколаївської областей. Вони знайшли домівки у всіх 69 громадах Київщини. 

«Жителі Київщини, як ніхто інший, знають, як цінна взаємопідтримка та допомога інших у скрутний час. Саме тому наша область стала одним з осередків допомоги тим, хто вимушений тікати від війни», —  зазначив Олексій Кулеба. 

Усі мешканці Київщини, які надають прихисток переселенцям, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги. Упорядковано це Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. 

«Тільки гуртуючись та підтримуючи один одного, ми наблизимо перемогу! Ми – одна велика родина!», — додав голова КОВА. 

Як повідомлялося раніше, з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 гривень замість 450 гривень за кожну таку особу на місяць.

26 ЖОВТНЯ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ КИЇВЩИНИ ВІДНОВИЛИ НАВЧАННЯ В ОЧНОМУ ТА ЗМІШАНОМУ ФОРМАТАХ

У середу, 26 жовтня, всі заклади освіти Київської області мають змогу відновити навчання за очною та змішаною формами.

Таке рішення було прийняте 24 жовтня на засіданні оперативного штабу Ради оборони Київської області.

Ситуація в області дає змогу відновити освітній процес у стінах школи для кожного з учнів за умови наявного облаштованого укриття. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки Київської ОВА.

Про будь-які зміни в організації освітнього процесу буде поінформовано додатково.
Закликаємо вас не нехтувати сигналами повітряної тривоги та правилами безпеки. Бережіть себе та близьких!

ДО ЛІКАРЕНЬ КИЇВЩИНИ ПРОТЯГОМ МИНУЛОГО ТИЖНЯ ГОСПІТАЛІЗОВАНО 220 ЛЮДЕЙ ІЗ ДІАГНОЗОМ АБО ПІДОЗРОЮ НА COVID-19

Наразі в медичних закладах Київської області на лікуванні перебувають 202 пацієнти із гострою респіраторною хворобою COVID-19 та 18 – із підозрою на коронавірус. Це на 81 хворого менше, ніж минулого тижня. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

Протягом тижня, з 17 до 23 жовтня, в Київській області зареєстровано 746 підтверджених випадків COVID-19. Це на 36% менше, ніж попереднього тижня.
Загалом за весь час пандемії на Київщині зафіксовано 257 895 підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема серед дітей (віком 0-17 років) – 18 901.

Наголошуємо, вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

За останній тиждень щеплено 7180 осіб. Це на 502 осіб більше, ніж минулого тижня. Від початку вакцинальної кампанії в регіоні здійснено понад 1,851 млн щеплень. За кількістю щеплень Київщина посідає ІІІ місце серед інших областей України.

Для того, аби зробити щеплення, необхідно звернутися за скеруванням до сімейного лікаря. Попри війну, в Київській області продовжують функціонувати 25 центрів масової вакцинації та 182 пункти щеплень, а також працюють 19 мобільних бригад.

ГРУПА З 19 ДІТЕЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДПРАВИЛАСЯ НА ВІДПОЧИНОК ДО «МІЖНАРОДНОГО ДИТЯЧОГО ЦЕНТРУ «АРТЕК»

Сформована група з 19 дітей Київської області поїхала на відпочинок до дитячого оздоровчого табору «Артек». Про це повідомили в Службі у справах сім’ї та дітей Київської ОВА.

Починаючи з серпня 2022 року, улюбленим місцем відпочинку та оздоровлення дітей не лише Київщини, а й всієї України, стало сонячне Закарпаття. Саме тут тимчасово розташувалось Державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек». 

Це вже четверта зміна, що відпочиває в «Артеку» цього року. Ця група сформована з 19 дітей із Бориспільської, Бучанської, Ірпінської, Дівичківської та Пристоличної територіальних громад Київської області.

Під час відпочинку з дітьми цілодобово працюватимуть досвідчені педагоги-вихователі. Вони допоможуть кожному вихованцю розкрити свої здібності та реалізувати творчі можливості.

Також протягом 21-денного відпочинку діти матимуть спілкування з однолітками, цікаву та змістовну роботу за різними напрямками навчання та виховання. У таборі організатори підготували заняття в спортивних секціях, туристичні походи, естафети та конкурси, фестивалі дитячої творчості, гурткові роботи, сеанси переглядів кінофільмів, дискотеки.

Відпочивальники будуть забезпечені повноцінним та збалансованим харчуванням. Розроблене меню відповідає всім нормам дитячого харчування.

ЯСКРАВИЙ ВІКЕНД ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ КИЇВЩИНИ — ЗОЛОТО ЄВРОПИ ТА ТРИ БРОНЗИ СВІТУ

Яскравими перемогами спортсмени Київської області відзначили минулий вікенд на спортивному фронті в боротьбі за європейську та світову першість. Золото чемпіонату Європи з боксу серед жінок, що тривав у Будві (Чорногорія) з 11 до 23 жовтня, у ваговій категорії +81 кг виборола Марія Ловчинська. У фіналі Марія перемогла представницю Азербайджану Айнур Рзаєву та вперше у своїй кар‘єрі піднялася на найвищу сходинку Європейського п‘єдесталу. Завдяки перемозі Ловчинська отримала звання заслуженого майстра спорту України.
Три бронзові нагороди виграли борці вільного стилю на чемпіонаті світу U23 в іспанській Понтеведрі, що пройшов 17-23 жовтня. У бронзовому фіналі у ваговій категорії 57 кг Аліна Акобюія-Грушина здолала суперницю з Тунісу з рахунком 9:2.
Василь Сова у бронзовому фіналі вагової категорії 97 кг впевнено здолав суперника з Німеччини.
Третю бронзу для Київщини виборов Вадим Куриленко у вазі 74 кг.
Київська обласна військова адміністрація вітає з яскравими перемогами наших спортсменів та їхніх тренерів.

НА КИЇВЩИНІ ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ ШТАБ ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ПІД ЧАС ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

У Київській області продовжує працювати Штаб оперативного реагування на надзвичайні ситуації під час опалювального сезону. Він займається розв’язанням проблемних питань, що виникають у мешканців Київщини щодо теплопостачання домівок.

Штаб працює цілодобово. Цього тижня були опрацьовані звернення від громадян, що стосувалися опалення житлових об’єктів.

Нагадуємо, якщо виникають ці питання, а також якщо необхідна консультація щодо теплопостачання, мешканці Київщини можуть звернутися за телефоном: (044) 363 07 34.

Дзвінки з номерів українських мобільних операторів здійснюються за тарифом оператора.

Як повідомлялося раніше, на сьогодні в області прийняли рішення про початок опалювального сезону у 26 громадах. Зокрема це громади Білоцерківського, Бориспільського, Броварського, Бучанського, Обухівського та Фастівського районів.

НА КИЇВЩИНІ ПІРОТЕХНІКИ ДСНС ЗНЕШКОДИЛИ БЛИЗЬКО 71,5 ТИСЯЧ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Із початку робіт із розмінування в Київській області піротехнічні підрозділи ДСНС виявили та знешкодили майже 71,5 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. 

Усього з початку робіт фахівці залучалися до виконання обов’язків 6599 разів, очистили 21298,25 га території, з них  4872,34 га – сільськогосподарських угідь, 59,075 га – акваторії водних об’єктів. Вони перевірили 2077 домогосподарств, 1273 об’єктів, 1865,4 км автомобільних доріг та 12 км ж/д колії, 1389,437 км ліній електропередач, 11,443 км газопроводу.

Протягом попередньої доби здійснювались заходи щодо виявлення вибухонебезпечних предметів у 12 населених пунктах:

Бучанського району – с. Вабля, смт Макарів, смт Кодра, м. Ірпінь, с. Горенка;

Вишгородського району – с. Тетерівське;

Броварського району – с. Княжичі, с. Бобрик;

Обухівського району – м. Українка, м. Васильків, с. Ісайки;

Фастівського району – с. Калинівка.

Протягом доби піротехнічні підрозділи очистили 2,72 га території, з них 1 га – акваторії водних об’єктів. Перевірили 2 домогосподарства, знешкодили 14 одиниць вибухонебезпечних предметів.

До робіт залучалися 39 осіб та 13 одиниць техніки від ГУ ДСНС Київської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської областей.

Роботи з розмінування територій та знешкодження вибухонебезпечних предметів триватимуть і надалі.

 

 1. Корисна інформація для розповсюдження серед населення

 

ОТРИМАТИ НОВУ ДОМІВКУ ЗА ВИГІДНИМИ УМОВАМИ ВІД ДЕРЖАВИ: МІНЦИФРИ ЗАПУСКАЄ ПОСЛУГУ ЄОСЕЛЯ В ЗАСТОСУНКУ ДІЯ

Зовсім скоро в застосунку Дія розпочнеться бета-тест програми доступного кредитування єОселя для військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та членів їхніх родин, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах. У застосунку можна буде подати заяву про отримання державної пільгової іпотеки. Долучитися до бета-тесту послуги можна за посиланням

єОселя — це програма доступного кредитування на житло з пільговими ставками 3% для чотирьох категорій або 7% — для всіх інших категорій. Отримати державний пільговий кредит можна навіть під час війни. Адже багато українців втратили домівки через повномасштабне вторгнення і зараз їм необхідно якомога швидше отримати нове житло. Тому держава пропонує зробити це за найбільш вигідними умовами.

Умови кредитування за програмою єОселя:

 • пільгова відсоткова ставка;
 • максимальний термін кредитування — до 20 років;
 • мінімальний перший платіж — не менше ніж 20% від суми.

У застосунку Дія можна буде подати заяву про участь у програмі єОселя та отримати попереднє рішення про погодження суми кредиту без походу в банк. Майже всі дані підтягнуться з реєстрів. Також ви можете подати заяву як в один банк-учасник програми, так і одразу в декілька. Завдяки цьому економите час на подання, адже одна й та сама заява надходить в обрані банки одночасно.

Програма єОселя складається з двох етапів:

Кредити під 3% для пільгових категорій, що підпадають під програму, — військовослужбовців за контрактом, захисників України, силовиків та їхніх сімей, а також медиків, педагогів, науковців, які працюють у державному та комунальному секторах.

Кредити під 7% для ветеранів війни та їхніх сімей, ВПО, інших громадян України, які відповідають вимогам програми. Старт другого етапу програми — 1 січня 2023 року.

Якщо ви військовий, медик, педагог або науковець (повний перелік пільгових категорій, що підпадають під програму, доступний за посиланням), долучайтеся до бета-тесту. Кожна заява проходитиме весь реальний процес, і рішення банків будуть справжні. Можна буде далі співпрацювати з обраним банком та отримати іпотеку за відповідності всім вимогам програми.

Долучитися до бета-тесту можна, якщо:

 • ви належите до однієї з пільгових категорій, що підпадають під програму;
 • не володієте житлом площею більше ніж 52,5 кв. м. + додатково 21 кв. м на кожного члена сім?ї;
 • не маєте інших пільгових іпотек.

Зареєструватися можна за посиланням.

Послуга реалізована Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством економіки України та ПрАТ «Укрфінжитло».

30 ЖОВТНЯ УКРАЇНА ПЕРЕХОДИТЬ НА ЗИМОВИЙ ЧАС

30 жовтня 2022 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на 1 годину назад.

Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби.

Запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. В Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час, відповідно до якої в країнах – членах ЄС запроваджено на їх територіях порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня і на зимовий в кінці жовтня.

МОЗ: 2,4 МЛН ЛЮДЕЙ В УКРАЇНІ ЗРОБИЛИ ПЕРШЕ БУСТЕРНЕ ЩЕПЛЕННЯ ВІД COVID-19

2,4 млн людей в Україні зробили перше бустерне щеплення від Covid-19. Поточний стан вакцинації від COVID-19:

 • одна доза – понад 16,1 млн людей,
 • дві дози – понад 15,3 млн,
 • бустерна доза – понад 2,4 млн,
 • друга бустерна доза – понад 61 тис. людей.

Нагадуємо, першу бустерну дозу можуть отримати люди старші 18 років, які вже мають дві дози дводозної вакцини або одну дозу однодозної понад 5 місяців тому.

Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

 

Як перший, так і другий бустер можна робити вакцинами Pfizer, Janssen або CoronaVac після первинного курсу будь-якими вакцинами, зокрема за змішаною схемою. Бустерне щеплення також можна зробити тією ж вакциною, якою робили первинний курс або іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті або центрі вакцинації.

 

Адреси та контакти пунктів та центрів тут або за телефоном 0 800 60 20 19.

 

З ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ НА НАРКОТИЧНІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО МАЙБУТНІ НОВОВВЕДЕННЯ — МОЗ

Із листопада в Україні електронний рецепт пошириться на групу наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Це другий етап у забезпеченні контрольованого відпуску рецептурних препаратів та черговий крок на шляху зміцнення здоров’я українців і покращення доступу до ліків. Йдеться про лікарські засоби, що мають наркотичну (психотропну) дію та обіг яких є суворо обмеженим. Такі препарати застосовуються виключно за рецептом лікаря, та за конкретними медичними показаннями. 

Що необхідно знати про майбутні зміни? 

 1. Виписати е-рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб зможе той лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. При цьому для отримання е-рецепта декларація не обов?язкова. 
 2. Із випискою електронного рецепта пацієнту приходитиме смс із номером електронного рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Втім, для зручності пацієнта лікар або медична сестра/брат може роздрукувати пацієнту інформаційну довідку, що містить номер рецепта та інформацію про призначення. 
 3. У разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікаря телефоном. Як і при фізичному прийомі, пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення. 
 4. Якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку рожевого кольору форми “ф-3”. 
 5. Отримати наркотичний лікарський препарат за електронним чи паперовим рецептом як і раніше можна в тій аптеці, що має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Таким чином, з впровадженням електронного рецепта в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптечних закладів лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.

УДОСКОНАЛЕНО ПРОЦЕДУРУ ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВ ТА ВКЛЕЮВАННЯ ДО НИХ ФОТОКАРТОК ДІТЕЙ

Уряд України вдосконалив процедуру продовження строку дії закордонних паспортів та вклеювання до них фотокарток дітей.

Відтепер вклеїти фотокартки дітей до закордонного паспорта батьків або продовжити закордонний паспорт можливо:

 • якщо у територіальних органів/підрозділів міграційної служби, посольств або консульських установ відсутня технічна можливість (відсутнє підключення до Єдиного державного демографічного реєстру) оформити новий закордонний паспорт;
 • у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.

Крім того, низка змін стосуються процедур продовження строку дії закордонного паспорта:

 • строк дії закордонного паспорта продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку його дії;
 • заява про продовження дії паспорта може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати його закінчення;
 • строк дії закордонного паспорта, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою КМУ від 23 грудня 2004 року № 1725, не продовжується;
 • у разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника, у такий документ вклеюється фотокартка із зображенням дитини, яке відповідає віку, досягнутому нею на момент звернення;
 • якщо йдеться про продовження строку дії закордонного паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років – вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.

СТУДЕНТИ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ БУДУТЬ ПЕРЕВЕДЕНІ НА МІСЦЯ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ

21 жовтня 2022 року, на черговому засіданні Уряду затверджено рішення про Порядок переведення на навчання за кошти державного бюджету окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які були зараховані на навчання до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. 

До цієї категорії належать:

 • діти загиблих захисників України: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) загиблих (померлих) осіб, зазначених у статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 1);
 • учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни: особи, визнані учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 2);
 • діти учасників бойових дій: діти (особи з їх числа у віці до 23 років) учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту» (категорія 3);
 • жителі особливо небезпечних територій: особи, які проживають на (перемістилися з) тимчасово окупованій Російською Федерацією території України в умовах воєнного стану, на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території територіальних громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції (категорія 4).

Нагадаємо, у МОН відбулася зустріч Міністра освіти і науки та представника Європейської комісії.

П’ЯТЬ РЕКОМЕНДАЦІЙ, ЯК ПРАВИЛЬНО ВМИКАТИ ЕЛЕКТРОПРИЛАДИ ПІСЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЙНОГО ВІДКЛЮЧЕННЯ

Для того, аби підтримати енергосистему після ворожих обстрілів та руйнувань енергетичних об’єктів, за розпорядженням НЕК «Укренерго» в Київській області щоденно відбуваються стабілізаційні відключення світла.  

При відновленні електропостачання після стабілізаційних відключень споживачі відразу вмикають потужні електроприлади. Це спричиняє одночасний значний ріст навантаження та аварії на електромережах. Як наслідок – мешканці повторно лишаються без світла, але вже через аварію на лініях. Щоб цього уникнути, ДТЕК Київські регіональні електромережі просить дотримуватися простих правил розумного енергоспоживання. 

П’ять рекомендацій, як правильно включати електроприлади після стабілізаційного відключення: 

 1. Якщо у вас зникло світло через стабілізаційне відключення за графіком – від’єднайте від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також вимкніть світло в приміщеннях.  
 2. Після того, як у вас з’явилось світло, одночасно не вмикайте всі енергоємні прилади – обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо. Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтеся включенням в мережу одного приладу, а інший увімкніть вже після закінчення використання попереднього.
 3. Енергоємні прилади, що мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00:00 до 06:00 ранку. 
 4. Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни і насосні станції, рекомендовано відключати їх від мережі, адже електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження під час свого пуску. Включайте їх в мережу через 20-30 хвилин після появи електроенергії. 
 5. Бізнес-клієнтів просять відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів. 

Наразі дотримання цих простих рекомендацій – найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло. 

 1. Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому урядовий Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України, реєстр. № 6146

  Проектом Закону передбачено, зокрема:    

чіткий перелік підстав, коли тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі одного з батьків дозволяється без згоди другого з батьків;

запровадження можливості надання одним із батьків згоди на тимчасовий виїзд дитини за межі України у супроводі другого з батьків шляхом внесення заяви в електронній формі, сформованої засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, з накладанням електронного підпису;

Прийняття акта позитивно вплине на можливість тимчасового виїзду дітей у супроводі одного з батьків за кордон та гарантуватиме реалізацію прав дітей на свободу пересування, належні умови для їх фізичного та духовного розвитку.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВР прийняти в цілому урядовий проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843 (реєстр. № 8008 від 07.09.2022).

Законопроект передбачає забезпечення захисту економічних та внутрішніх інтересів національної безпеки України, територіальної цілісності, а саме захисту фінансової системи України від загроз, що виникають внаслідок агресії російської федерації в Україні, зокрема, шляхом недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами держави, яка здійснює збройну агресії проти України, та/або підтримують збройну агресію проти України, та віднесення клієнтів, діяльність яких пов’язана з державою, яка здійснює збройну агресію проти України, до високоризикових.

Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України працюють над комплексним документом щодо реінтеграції деокупованих територій, зокрема Криму. Комплексний документ буде містити норми, зокрема, про притягнення до відповідальності тих, хто чинив злочини на тимчасово окупованих територіях, про захист права власності, про гуманітарну політику, про відновлення роботи вільних медіа, а також про демілітаризацію Кримського півострова та вирішення питання громадянства, економічного розвитку Криму, "як привабливого об'єкта для внутрішніх та зовнішніх інвестицій".

З 1 листопада в Україні відчутно подорожчає термінове оформлення внутрішнього та закордонного паспортів. Також зросте тариф на повторне оформлення та обмін посвідчення біженця.Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України.

Оформлення паспорта громадянина України протягом 10 днів зросте з 252 до 496 грн. Вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон за 3 чи 7 днів зросте з 704 до 992 грн. Оформлення та обмін проїзного документа біженця коштуватиме 452 грн (зараз 226).

Оформлення та обмін посвідчення біженця, крім оформлення посвідчення біженця вперше, подорожчає зі 168 до 336 грн. Вартість посвідки на тимчасове проживання підніметься з 352 до 452 грн. Карта мігранта коштуватиме 399 грн. (зараз 199 грн.).

Крім того, через шість місяців після скасування військового стану оформлення паспорта громадянина України (у формі картки), крім оформлення паспорта вперше, протягом 20 робочих днів зросте зі 126 грн до 248 грн. Тоді ж подорожчає та оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон за 20 днів – з 352 до 496 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь