Стаття про небезпечні харчові продукти водних біоресурсів (риба, рибопродукти)

Дата: 13.06.2023 11:25

Відповідальність кожного рятує життя!

Фото без описуВ умовах воєнного стану підступності ворога немає меж. Нажаль, внаслідок чергової терористичної атаки з боку рф відбувся підрив дамби Каховської гідроелектростанції, що спричинило техногенну катастрофу, зокрема стрімке обміління Каховського водосховища та масовий мор водних біоресурсів.

Враховуючи зазначене, з метою попередження негативних наслідків на здоров’я людей, Броварське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, звертається до мешканців Броварського району та наголошує на відповідальному споживанні водних біоресурсів (риби, рибопродуктів, ракоподібних тощо):

- не купуйте водні біоресурси та виготовлену із них продукцію на стихійних ринках;

- вимагайте у операторів ринку документи, що підтверджують походження товару;

- переконайтесь у відповідності умов зберігання продукції;

- вимагайте чек за здійснену покупку.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Викинуту на берег рибу та інших представників водних біоресурсів заборонено збирати, зберігати, готувати та вживати у будь-якому виді. Вони можуть містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини.

Найпоширенішим інфекційним захворюванням, яке несе смертельну загрозу життю людини є ботулізм.

БОТУЛІЗМ – гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин, що виробляє бактерія Clostridium botulinum.

В природі бактерія знаходиться ґрунті, піску берегів, але найбільше в прибережному мулі. Тому прісноводна риба може інфікуватися зазначеним збудником, який не приносить шкоди поки риба жива. Лише після загибелі риби збудник починає виробляти смертельний токсин, який потрапляючи в організм людини викликає вагомі розклади здоров’я та навіть смерть.

Найчастіше захворювання виникає в літню пору року.

Симптоми ботулізму:

- порушення близького зору – ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

- сильно виражена сухість у роті;

- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;

- запаморочення;

- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);

- ураження м’язів шиї та кінцівок.

ЗАСТЕРІГАЄМО!

У разі появи будь-яких з перелічених симптомів необхідно негайно звернутися до медичного закладу для отримання кваліфікованої медичної допомоги.

У разі виявлення в обігу підозрілої продукції, повідомляйте Броварське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській  області за тел.: (04594) 6-58-60, 5-02-05 або звертайтесь до територіального управління за адресою   07400 м. Бровари, вул. Металургів, 21.

Бережіть себе та своїх близьких!