Грант для ветеранів та членів їхніх сімей до 1 000 000 грн можна отримати в рамках урядової програми "єРобота

Дата: 19.01.2024 10:33

Фото без опису

Захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника може отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу.

Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. Якщо заяву подає дружина ветерана або чоловік ветеранки, підписати її мають обидва з подружжя. Для цього обом потрібно скористатися електронним підписом.

Кошти можна витратити на:

• меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання;

• ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів);

• сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів);

• послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів);

• оренду нежитлових приміщень або землі для комерційних і виробничих цілей (до 25% коштів);

• оренду обладнання (до 30% коштів);

• лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів);

• придбання франшизи.

У разі отримання гранту ви маєте:

• провадити діяльність не менше 3 років;

• сплачувати податки;

• створити кількість робочих місць, що відповідає розміру гранту:

 До 250 тис грн – подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сім'ї. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце.

 До 500 тис грн – подати заяву можуть і ветерани, і члени їх сім'ї. Отримувач гранту має створити 2 робочі місця.

 До 1 млн грн – подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП від 3 років. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця.

ВАЖЛИВО: робочі місця потрібно створити протягом 6 місяців з моменту отримання коштів і підписати з працівниками контракт мінімум на 2 роки.

Ви маєте повернути суму вашого гранту, лише якщо не виконаєте зобов'язання перед державою, тобто: не створите робочих місць відповідно до суми гранта.

Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:

• перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в росії або білорусі;

• перебувають під санкціями;

• мають відкриті провадження у справі про банкрутство;

• зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбарди;

• займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виборів;

• притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;

• мають державну заборгованість.

Кінцевий термін подання грантових заявок у 2024 році 29 грудня.

Щоб доєднатись до програми, перейдіть за цим посиланням https://diia.gov.ua/.../grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv... і дотримуйтесь інструкції.

Якщо вам потрібна офлайн-консультація щодо програми, зверніться до найближчого відділення Ощадбанку.

За цим посиланням https://cutt.ly/QwQTsar4 ви знайдете навчально-методичний посібник, в якому наведено типовий алгоритм підготовки проєктної пропозиції на участь у програмі для ветеранів та членів їх родин. Матеріал посібника орієнтований не тільки на опанування читачами базових теоретичних знань, а й набуття практичних навичок і вмінь щодо використання грантових ресурсів програми "єРобота".