Як військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності

Дата: 19.02.2024 14:22

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

Тим, хто служить, потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Після цього військова частина приймає документи та засвідчує їх копії, видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

Тим, хто звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовослужбовець перебуває на обліку. ТЦК та СП приймає документи та засвідчує їх копії і складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

Також потрібно підготувати копії ⤵️

🔸паспорта;

🔸ідентифікаційного номера;

🔸номера банківського рахунку;

🔸довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва);

🔸постанови ВЛК про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);

🔸довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;

🔸витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків у зв’язку зі звільненням.