Звільнення із військової служби за станом здоровʼя

Дата: 04.04.2024 14:24

Під час воєнного стану ви можете звільнитися зі служби за станом здоровʼя лише, якщо після проходження ВЛК ви отримали такі Постанови:

- непридатний до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;

- непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Зверніть увагу! Разом із Постановою ВЛК вам мають видати Свідоцтво про хворобу. Цей документ є також важливим.

Термін опрацювання ВЛК свідоцтв про хворобу (довідок ВЛК) становить до п’яти календарних днів після закінчення вашого медогляду. А після цього медзаклад, де ви лікувалися, має направити ваші документи до вашої в/ч або ТЦК та СП в електронному вигляді.

Що робити, якщо в період, поки триває процес вашого звільнення, ви не можете за станом здоров’я виконувати службові обов’язки

Тоді ВЛК одночасно з Постановою про непридатність має ухвалити й Постанову про звільнення від виконання службових обов’язків за станом здоров’я.

Її строк визначається залежно від того, скільки триватиме оформлення вашого звільнення, але не може бути більшим, ніж 30 календарних днів.

Згідно зі ст. 22.12 Наказу Кабміну №402 така Постанова “має бути реалізована негайно”.

Важливо! Згідно зі змінами від серпня 2023 року до статті 262 Статуту внутрішньої служби, після виписки з лікувального закладу та отримання постанови ВЛК про непридатність ви маєте право не їхати до військової частини, а оформити звільнення за місцем проживання у ТЦК та СП.

Якщо ТЦК та СП відмовиться приймати документи на звільнення, оперативно звертайтеся на гарячу лінію Міноборони – 0 800 500 442.