Для пенсіонерів та самотніх людей запрацював «Мій телефонний друг»
Волонтери проєкту «Мій телефонний друг» телефонують тим, хто цього потребує, наприклад, самотнім людям літнього віку, людям з інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією або просто дізнатися, як у них справи.
Чому це важливо
Така ініціатива може допомогти самотнім людям відчути, що вони не одні.
Детальніше
Проєкт «Мій телефонний друг» запустили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та «Українська Волонтерська Служба» (УВС). Його мета: підтримати людей, які опинилися на самоті.
Молодь має нагоду долучитися до боротьби з наслідками пандемії. Кожен і кожна може стати співрозмовником, якого самотнім людям зараз не вистачає, та джерелом перевіреної інформації про коронавірус і шляхи захисту від інфікування.
Що таке телефонна дружба?
Проєкт пропонує безкоштовні послуги телефонної дружби для людей похилого віку та самотніх людей, щоб вони могли насолоджуватися спілкуванням з кимось телефоном, не виходячи з дому. Всього 30 хвилин на тиждень можуть змінити життя самотньої людини. «Піднімається мені настрій від цього, відчувається не самотність. Молода людина хоче зі мною старою розмовляти.
Як долучитися
Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі «Мій телефонний друг» та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.
А якщо ви зараз по той бік барикад – вам або близькій вам людині може бути корисним регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією або просто складе компанію, зверніться на гарячу лінію за номером 0 800 202 147 (з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 20:00).
«З одного боку, «Мій телефонний друг» покликаний покращити життя конкретних людей, які завдяки спілкуванню відчуватимуть причетність, отримуватимуть інформацію не тільки «з телевізора» та легше переживатимуть кризові періоди», – розповідає координаторка проєкту Анна Бондаренко.
Водночас телефонне волонтерство є інструментом підвищення соціальної довіри, а також руйнування стереотипів. Наприклад, про те, що незнайомці не готові допомагати безкорисливо».
Український проєкт за основу взяв міжнародний досвід. Схожа ініціатива у Великій Британії зібрала 250 тисяч волонтерів, які підтримують людей віком 60+, які почуваються самотніми під час карантину.