пілотний проект «Почуй мене»
Кожного дня ви можете бачити десятки новин про врегулювання мовного питання або важливість вивчення іноземної. Але є одна мова, яку згадують не дуже часто — це мова жестів. Вже сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою.
Основною проблемою є відсутність розуміння психофізичних особливостей та потреб людей з порушеннями слуху у суспільстві. Для більшості слабочуючих людей послуги державних установ і надалі залишаються недоступними через відсутність розуміння та інформації жестовою мовою. Турбота про таких людей, їх соціальний захист є одним із важливих завдань влади.
Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації інформує, що починаючи з 5 березня Міністерством соціальної політики у співпраці з громадською організацією «Громадській Рух «Соціальна Єдність» реалізується пілотний проект «Почуй мене», який забезпечує можливість для людей з порушеннями слуху користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн під час звернень.
Під час звернень до Мінсоцполітики вони за допомогою спеціального застосунку на сайті Міністерства зможуть користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн і отримувати відповіді на свої запити у вигляді відеолиста. Звернення оброблятимуться операторами «гарячої лінії» для людей з інвалідністю урядового контактного центру, яка працює за номером 15-39.
Міністр також анонсувала низку заходів, які реалізовує Мінсоцполітики, спрямованих на створення дружнього інклюзивного середовища для людей з порушеннями слуху, здобуття ними якісної освіти та гідної роботи.