Калитянська громада

Київська область, Броварський район

Дайджест основних подій тижня та основні позиції інформаційного реагування

Дата: 26.09.2022 13:43
Кількість переглядів: 238

 Фото без опису

  1. Визволення з полону захисників Азовсталі

 

В результаті обміну з російського полону визволено 215 захисників Маріуполя, зокрема, 108 воїнів полку “Азов”. Україна пишається своїми героями. За гарнізон Азовсталі вболівала вся країна. Серед визволених - і вояки полку “Азов”, і бригади морської піхоти ВМС, і патрульної поліції та інших формувань сил оборони України. З ворожого полону визволені знакові особи, які стали обличчями героїчного опору Маріуполя. Україна своїх у біді не залишає. Операція з порятунку їх життів не припинялася ще з часу героїчної оборони та ухвалення рішення про її припинення. У полоні залишається ще багато українців, зокрема, “азовців” та воїнів з Маріуполя. Ми пам?ятаємо про всіх і намагаємось врятувати кожного. Визволення українських героїв повністю руйнує російський міф про нібито намір української влади вбити полонених в Оленівці. Росіяни були змушені наступити на горло власній пісні про “невидачу нацистів” і т.д., тепер їх пропаганда у ступорі, а її аудиторія - в розпачі. Для України обмін був надзвичайно вигідним, бо за наших легендарних воїнів росіянам віддали вже нікому непотрібного Медведчука. Велика заслуга в проведенні обміну належить нашим міжнародним партнерам. Це вкотре засвідчує, що світ підтримує Україну в її справедливій війні.

 

 

  1. Призов і обмін полоненими

 

Тепер Путін змушуватиме воювати і вмирати всіх без розбору: і прихильників і противників, і здорових і хворих. Старий хворий диктатор живиться енергією від смертей молодших і здоровіших за себе. Війна в Україні - найбільш смертоносна війна для Москви з часів Другої світової. Підготовлені кадрові військові переважно вже загинули або отримали поранення. Риторика про “частковість” мобілізації - брехня. Шойгу буде грести стільки, скільки йому буде треба, затикаючи діри на 1000-кілометровому фронті. Російська влада постійно цинічно бреше росіянам. Шойгу відверто брехав, занижуючи кількість російських втрат в Україні на порядок. Для виконання планів мобілізації, в РФ запроваджені нові драконівські закони про покарання за ухилення від військової служби. Росія втрачає останні залишки свободи. Проголошені цілі мобілізації і “спецоперації” - фікція. Того ж дня Путін віддав Україні головних “азовців”, яких збиралися публічно судити і рамках “денацифікації”. Свого часу Сталін про свого полоненого сина заявив: “я солдата на фельдмаршала не міняю”. Натомість Путін віддав Україні реальних воїнів в обмін на свого кума. Величезна кількість громадян РФ залишили країну вже в перший день мобілізації. Народ не хоче воювати за Путіна та його кума. Нові російські закони фактично зрівняли ризики боротися проти злочинного путінського режиму, або безглуздо вмирати в Україні. Повалення режиму припинить війну, його збереження - працюватиме на все нові і нові жертви.

 

 

  1. Підтримка України на 77-й сесії Генасамблеї ООН

 

Світові лідери вітали участь президента Володимира Зеленського у засіданні Генасамблеї та запропоновану ним “формулу миру”. Прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трас наголосила, що підтримуватиме Україну до самої перемоги. Курс Бориса Джонсона залишається твердим і незмінним. Президент США Джо Байден наголосив, що дії РФ грубо порушують Статут ООН, а тому Радбез ООН потребує реформи, щоб нівелювати деструктивну роль в ньому Росії, як постійного члена. Росію поступово залишають її союзники. Наприклад, Казахстан тепер голосує в Генасамблеї солідарно з Україною та її партнерами.

 

 

  1. Виступи Путіна і Шойгу 21 вересня

 

Питання часткової мобілізації

 

Запровадженням мобілізації Путін публічно визнав у нездатності здобути успіхи у війні з Україною. Мобілізація не принесе Путіну перемоги - ще кілька сот тисяч мобілізованого "гарматного м?яса" не змінять ситуацію - тим паче, коли навіть краще підготовлена кадрова армія РФ вже знекровлена в Україні. Це просто явний акт відчаю. Уточнення, що мобілізація “часткова” - це незграбна спроба заспокоїти російське суспільство. Але як буде реально відбуватися мобілізація на місцях - всі чудово розуміють. Путін порушив суспільний консенсус: “платимо, але самі не воюємо”. Путін вирішив кинути в м’ясорубку війни росіян, які не давали йому на це своєї згоди. Тепер війна увійде в більшу кількість російських родин. Відтак тепер ніхто не може стверджувати, що "це війна путіна", а не "війна росії”. Путінський режим не здатний забезпечити великі маси мобілізованих. Російська армія в Україні вже воює в лахміттях. До зими армія зовсім не готова. Незважаючи на всі обіцянки Путіна, російські масово строковики вмиратимуть в Україні. Росія остаточно опускає "Залізну завісу" для військовозобов?язаних Захід накладе на Росію ще більше санкцій і надасть Україні ще більше зброї. Путін рятує не Росію, не жителів Донбасу, а себе особисто - ціною життя сотень тисяч росіян та українців.

 

питання “референдумів” на окупованих українських територіях:

 

Заплановані акції Кремля з легітимізації окупованих територій не можна називати “референдумами” - вони не відповідають жодному критерію справжнього волевиявлення. Будь-які організовані Росією такі події є юридично нікчемними і не несуть жодних наслідків для територіальної цілісності України. Приклад Криму - наочне підтвердження того, що російські псевореферендуми не ведуть до легітимізації захопленого. Україна не торгуватиме з ворогом своїми територіями і не боїться путінського шантажу. Участь українців у підготовці та проведенні російських “референдумів” - кримінальне правопорушення. Крім того мешканцям тимчасово окупованих територій необхідно всіляко уникати також персонального “голосування”. Справжнє волевиявлення населення окупованих територій показало у акціях спротиву загарбнику. Вони чітко засвідчили, що Україна - неподільна. Мешканцям тимчасово окупованих територій слід переходити до більш рішучих форм опору, аби не стати російським “гарматним м’ясом”. Нові приєднані території не зроблять росіян щасливішими. Навпаки, це нові проблеми для росіян: додаткові фінансові витрати, маса ворожого населення, яке буде мститися. Деокупація півдня і сходу України залишається головним завданням для ЗСУ та всього українського суспільства.

 

ядерний шантаж Путіна:

 

Ядерний шантаж Путіна - спроба залякати Захід, щоб той відмовився підтримувати Україну. Підвищення ставок Путіним викличе аналогічний крок західних партнерів України, які негайно активізують свою допомогу нам. Ядерна війна стане неминуче ядерною війною з Заходом, в якій Росія програє.

 

Росія остаточно розтоптала принципи міжнародного права, збираючись влаштовувати фарс з референдумами на охоплених воєнними діями територіях задля їх анексії. Путінський режим втрачає залишки адекватності та перетворюється на злочинне угруповання, яке тероризує власну і сусідні країни, шантажує весь світ. Путін прагне кинути у м’ясорубку війни ще більше своїх громадян, перетворюючи конфлікт на сході Європи на велику криваву рану, яка не загоїться десятиліттями. Путін шантажує світ ядерною зброєю. Поки Росія матиме ядерну зброю, світ не може почуватися в безпеці. Промова Путіна свідчить про його слабкість і вразливість. Заходу саме час докласти більших зусиль для вирішення проблеми, поки не стало пізно. Найкраще, що може зробити Захід, щоб зруйнувати путінські плани - це позбавити Путіна грошей на війну. А для цього потрібні нові економічні санкції, як наприклад введенням ембарго на нафту/газ. Воєнний тиск Росії на Україну зростатиме, а тому Україна потребує негайно більшої кількості більш ефективної зброї для самозахисту.

 

 

  1. Розслідування російських злочинів на Харківщині

 

На Харківщині тривають слідчі дії щодо російських воєнних злочинів: ведеться ексгумація масових захоронень, фіксуються катівні у різних населених пунктах. У масових похованнях не лише жертви російських обстрілів, але й страчені цивільні та військовополонені. 99% ексгумованих – з ознаками насильницької смерті: є тіла із зав'язаними за спиною руками, є людина з мотузкою на шиї, є діти. Масштаби скоєних воєнних злочинів на Харківщині перевершують те, що було виявлено на Київщині, в Бучі. В облаштованих у кількох населених пунктах в’язницях заручники, зокрема й іноземні громадяни, утримувалися в нелюдських умовах, їх постійно катували з метою розваги, отримання свідчень про українських активістів та для заволодіння їх грошима і майном. Політики й громадяни з усього світу шоковані російськими звірствами і відверто про це заявляють. Історія з Бучею нічого не навчила російських окупантів, вони перетворюють на Бучі всі захоплені українські міста. Справжні масштаби геноциду стануть відомі лише після деокупації всієї території України. Всі докази про причетність російської армії до воєнних злочинів та злочинів проти людяності будуть надані міжнародній спільноті в рамках підготовки трибуналу проти Росії.

 

 

  1. Головні новини тижня

 

НАДЗВИЧАЙНІ І ПОВНОВАЖНІ ПОСЛИ П’ЯТИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН ВІДВІДАЛИ ІРПІНЬ

22 вересня, в Ірпінь завітали Надзвичайні і Повноважні посли п’яти країн: Велика Британія, Канада, Швеція, Швейцарія та США. Участь у заходах взяв голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Представники п’яти країн відвідали Ірпінський академічний ліцей НУБіП України та місцеве бомбосховище. Вони мали змогу оглянути стан підвальних приміщень. Вищезазначені країни є засновницями мультидонорського Фонду «Партнерство за сильну Україну». За кошти цього фонду планується ремонт сховища ліцею та укриття Ірпінського закладу дошкільної освіти №3 «Сонечко».

«Надійні та комфортні бомбосховища в умовах війни – мастхев для освітніх закладів Київщини. Саме завдяки допомозі міжнародних партнерів ми змогли розпочати цей навчальний рік – 86% шкіл працюють в очному або змішаному форматах. Це означає, що в усіх цих закладах облаштовані укриття», – наголосив Олексій Кулеба.

Під час заходів представники країн-союзників також мали змогу побачити руйнування міста Ірпінь після російської воєнної агресії.

ДЛЯ БИШІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРИДБАЮТЬ АВТО ДЛЯ ЗБОРУ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ

Для Бишівської територіальної громади буде придбано авто для збору та транспортування відходів. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 вересня, під час проведення позачергової 13-ої сесії Київської обласної ради.

Бишівська сільська територіальна громада є однією з тих, що постраждали внаслідок воєнних дій у Київській області. Тому вирішення питання належного транспортування відходів для цієї громади є пріоритетним.

Даний захід, на який передбачено кошти в сумі 5 млн. грн, планується реалізувати в рамках Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2019-2022 роки, затвердженої рішенням КОР від 30.05.2019 №563-28-VІІ.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ “УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ” ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА КАРТИН «МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО. ВРЯТОВАНЕ»

21 вересня, в Національному центрі “Український дім” відкрилася виставка картин «Марія Примаченко. Врятоване». На виставці представлені 14 робіт, що були врятовані зі зруйнованого музею в Іванкові. Із дня трагедії картини експонуються вперше. Захід відкрили Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко й голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. 

«Сьогодні ми точно переконані, культура – це ще один фронт у боротьбі за нашу ідентифікацію та незалежність. Постать Марії Примаченко – це доказ автентичності та унікальності нашої культури. Окремо хочу відзначити мешканців Іванкова, які під обстрілами, ризикуючи власним життям, рятували картини із приміщення музею, що палало. Ці люди – справжні герої», – зазначив Олексій Кулеба. 

Екскурсію виставкою провела праонучка Марії Примаченко – Анастасія. Під час заходу також представили два архітектурних проекти: проект відновленого музею в Іванкові та створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок художниці.

Відкриття проекту пройшло символічно в Міжнародний день миру, 21 вересня. Виставка буде доступна для перегляду та ознайомлення з 22 по 25 вересня.

 

КИЇВСЬКА ОВА РЕАЛІЗУЄ ПРОЕКТ «ЩОДЕННИК ВІЙНИ»

На офіційному Youtube-каналі голови Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби опублікована друга серія циклу «Щоденник війни».

У проекті «Щоденник війни» йдеться про історію опору місцевих жителів Київщини рашистській навалі. Кожна серія триває 10-20 хв і коротко розповідає історію окремого населеного пункту Київської області від початку повномасштабного опору і дотепер.

Мета проекту – розповісти про героїчний спротив жителів громад Київщини під час наступу російської армії.

Перша серія з циклу була презентована до Дня Незалежності України. У ній розповідається історія співпраці цивільних та військових в селі Мощун. Воно розташоване за шість кілометрів від столиці і стало центром запеклих боїв за Київ.

Друга серія проекту присвячена жителям Макарова. У ній йдеться про евакуацію населення з-під обстрілів, доставлення гуманітарної допомоги для місцевих та звільнення селища від російських військових.

Незабаром буде презентована третя серія проекту «Щоденник війни: Іванків». Там розповідатиметься про роботу навідників, що виконували жителі громади, та взаємодопомогу один одному під час окупації. Іванків розташований на півночі Київської області, за 70 км від кордону України з Білоруссю. Звідти російська техніка зайшла в селище в перший день повномасштабної агресії рф.

У подальшому в проекті будуть висвітлені й історії населених пунктів нашого регіону, що стали надійним тилом і не припиняли працювати як під час окупації, так і зараз.

 «У цей важкий для нашої держави час ми всі об’єдналися та продовжуємо допомагати тим, хто постраждав через збройну агресію рф. Дуже важливо говорити про вклад кожного жителя Київщини в нашу спільну Перемогу, показувати правду того, що коїли загарбники на нашій землі, і як прості люди боролися за нашу свободу, за рідні домівки»,  підкреслив голова Київської ОВА Олексій Кулеба. 

Переглянути серії проекту «Щоденник війни» можна на офіційному Youtube-каналі голови Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби. 
І серія «Щоденник війни: Мощун» 
тут.

 ІІ серія «Щоденник війни: Макарів» тут.

ІЗ ПОЧАТКУ РОКУ ДЕРЖАВНІ АРХІВИ КИЇВЩИНИ ВИКОНАЛИ МАЙЖЕ 5 ТИСЯЧ ЗАПИТІВ ГРОМАДЯН

Протягом восьми місяців 2022 року фахівці державних архівів Київської області опрацювали близько 5 тисяч запитів громадян. Ріст попиту на архівні довідки пов’язаний із втратою особистих документів через активні бойові дії на Київщині. Серед найпоширеніших запитів громадян – підтвердження трудового стажу, розміру заробітної плати, даних про реєстрацію актів цивільного стану, родинних зв’язків, майнових прав на землю та нерухоме майно. Про це повідомили в Державному архіві Київської області.

Нагадуємо, замовити архівну довідку можна на сайті Державного архіву Київської області в розділі «Громадянам»

Питання, що виникають у працівників архівів під час опрацювання запитів громадян, обговорили під час наради 20 вересня. Захід пройшов за участю заступника голови Київської ОВА Сергія Білецького, представників Державного архіву Київської області, архівних відділів РВА, ГУ Пенсійного фонду України в Києві та області, Відділу ДРАЦС ГУ юстиції в м. Києві та Київській області.

У центрі обговорення – виконання фахівцями запитів про реєстрацію актів цивільного стану, зокрема народження, шлюбу чи смерті мешканців Київщини за 1919-1945 років. Також із працівниками Пенсійного фонду розглянули питання перевірок довідок про стаж роботи та розмір заробітної плати громадян.

Крім того, під час наради повідомили про створення пошукової бази даних на ці документи. Вона вже містить понад 250 тисяч записів та є безцінним джерелом для історичних, демографічних, статистичних, соціальних і генеалогічних досліджень.

Ознайомитися з базою можна за посиланням

МІНРЕГІОН ТА ПРООН ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВРОБІТНИЦТВО У ЗБОРІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПОШКОДЖЕННЯ Й РУЙНАЦІЇ, ЗАВДАНІ ЗБРОЙНОЮ АГРЕСІЄЮ РФ 

Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування у зборі інформації про пошкодження та оцінці руйнувань, завданих збройною агресією рф. 

Участь у заході взяв голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. Згідно з Меморандумом, міжнародні партнери будуть проводити оцінку пошкоджень будівель, об’єктів інфраструктури та картографування, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку.  «Київщина чимало постраждала від дій окупантів. Відновлення регіону потребує багато ресурсів та прогресивних рішень. Переконаний, що разом, об’єднуючи зусилля, ми зможемо не тільки відновити зруйноване, а вийти на нові соціальні стандарти», – зазначив голова Київської ОВА Олексій Кулеба. У рамках пілотного проекту вже оцифровано 40 населених пунктів шести громад Київської області: Ірпінська, Бучанська, Гостомельська, Бородянська, Дмитрівська та Макарівська. Попередня оцінка збитків цих громад, за даними проміжного звіту партнерів, майже 2 млрд доларів. Загалом Україні необхідно 349 млрд для відбудови та відновлення.

Олексій Кулеба подякував міжнародним партнерам і Міністру розвитку громад та територій України Олексію Чернишову за ініціативу, що допоможе швидше та якісніше відновити регіони України, зокрема й Київщину.

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: НА КИЇВЩИНІ ВЖЕ 326 ПІДПРИЄМЦІВ ПРАЦЕВЛАШТУВАЛИ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Державною програмою щодо надання компенсації роботодавцям, які наймають внутрішньо переміщених осіб, на Київщині скористалися 326 підприємців. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба. «Серед наших завдань — підтримати переселенців і сприяти їхньому працевлаштуванню. Для цього держава створила декілька програм стимулювання зайнятості, серед яких надання компенсації роботодавцям, які наймають внутрішньо переміщених осіб», — зауважив очільник Київської обласної військової адміністрації.

Також Олексій Кулеба розповів, що за інформацією Державної служби зайнятості, більшість із переселенців на Київщині працевлаштовані у сфері переробної промисловості, сільського, лісового та рибного господарства, оптової та роздрібної торгівлі. «Дякую тим, хто має сміливість працювати під час війни і робить власний вклад у нашу спільну перемогу!», — додав голова КОВА.

Раніше повідомляли про те, як роботодавцям подати заявку на компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.  Нагадаємо, в Україні запрацював «Єдиний портал вакансій» — інструмент для пошуку роботи. 

ДО ЛІКАРЕНЬ КИЇВЩИНИ ПРОТЯГОМ ТИЖНЯ ГОСПІТАЛІЗУВАЛИ 277 ПАЦІЄНТІВ ІЗ COVID-19

Станом на 19 вересня до закладів охорони здоров’я Київської області госпіталізували 277 пацієнтів із діагнозом коронавірус та 25 – із підозрою на COVID-19. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

За останній тиждень, із 12 по 18 вересня, в Київській області зареєстровано 1674 підтверджених випадки COVID-19. Це майже вдвічі більше, ніж у попередній період – з 5 по 11 вересня. Протягом останнього тижня щеплено 3736 осіб. Додатково повідомляємо, що 400 тисяч доз мРНК-вакцини Comirnaty від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech були доставлені в Україну в межах міжнародної ініціативи COVAX. Із наближенням осінньо-зимового періоду особливо важливо захиститись від коронавірусної хвороби, адже, як показує досвід минулих років, у цей час різко збільшується захворюваність. Уже сьогодні Київська область має отримати 23 400 доз вакцини Comirnaty від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech. Найближчим часом очікується друге постачання цієї вакцини в кількості 28 080 доз.

Нагадаємо, щоб зробити щеплення, слід звернутися по скерування до сімейного лікаря. У Київській області функціонують 25 центрів масової вакцинації та 180 пунктів щеплень, а також працює 20 мобільних бригад.

НА КИЇВЩИНІ ПІСЛЯ ДЕОКУПАЦІЇ РЕГІОНУ ВІДНОВЛЕНО 85% АВТОБУСНИХ МАРШРУТІВ

Станом на 20 вересня на території Київської області відновлено роботу 85% приміських та міжміських автобусних маршрутів загального користування. Про це повідомили в Управлінні пасажирських перевезень Київської ОВА. Наразі пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.

Крім того, на звернення жителів Маловільшанської громади, що мешкають в населених пунктах поблизу села Чупира Білоцерківського району, відновлено перевезення та забезпечено належним транспортним сполученням із містом Біла Церква. Перевезення здійснюється щочетверга із зупинок «Відділок №3», «Відділок №4» – о 08:20 та з м. Біла Церква – о 15:40. Серед іншого, також було відновлено перевезення у Вишгородському районі через населені пункти Демидів та Синяк.

У ГОСТОМЕЛІ ТА БОРОДЯНЦІ ПРОЙШЛИ ВИЇЗНІ НАРАДИ ПРЕДСТАВНИКІВ КИЇВСЬКОЇ ОВА ТА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

17 вересня в Гостомелі та Бородянці відбулися виїзні наради за участю заступників голови Київської ОВА та представників структурних підрозділів. Серед учасників — перший заступник голови адміністрації Дмитро Назаренко, заступники Сергій Білецький, Микола Бойко, Жанна Осипенко, Віталій Власюк, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Борисюк, в.о. голови Бородянської громади Георгій Єрко. Вони зокрема відвідали Ліцей №1 Гостомельської селищної ради, заклади дошкільної освіти «Веселка» в Гостомелі та «Буратіно» в Бородянці, що постраждали від обстрілів загарбників. Там учасники розглянули питання щодо проведення ремонтів та облаштування укриттів. У ліцеї тривають активні роботи з підготовки сховища, а в дитячому садку «Веселка» наразі ремонтують дах.

У Бородянському закладі дитячої освіти за сприяння меценатів за проектом USAID у планах побудувати котельню замість повністю зруйнованої через бойові дії. Відповідний меморандум про співпрацю було підписано з Київською ОВА в липні цього року.  Також під час виїзду учасники обговорили стан підготовки населених пунктів до опалювального сезону, хід ведення робіт із відновлення пошкоджених закладів соціальної сфери та житлових будинків. Задача представників територіальних громад — посилити підготовку до осінньо-зимового періоду та активізувати ремонтні роботи на пошкоджених об’єктах критичної інфраструктури.

Представники структурних підрозділів надали методологічну допомогу місцевим підрозділам за напрямками своєї діяльності. Подібні виїзні наради до постраждалих від бойових дій громад відбуваються на постійній основі.

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: ФРАНЦУЗЬКА ДЕРЖАВА ДОПОМАГАТИМЕ У ВІДБУДОВІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Франція допомагає у відбудові Київської області, майбутню співпрацю голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба обговорив з  Етьєном де Понсен — Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні. Про це повідомив очільник Київської ОВА Олексій Кулеба у своєму Telegram-каналі

«Зустрівся з Етьєном де Понсен — Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні. Обговорили питання майбутньої співпраці та допомогу у відновленні Київської області», — зауважив Олексій Кулеба. Також голова КОВА подякував за підтримку Франції, що раніше країна надавала Київській області, — фінансову та гуманітарну. Олексій Кулеба зазначив, що у межах інших ініціатив, у взаємодії з Францією, були реалізовані проекти у сфері охорони здоров’я та медицини, зокрема забезпечення психологічної допомоги постраждалим від війни.

«Допомога міжнародних партнерів — це невеликі цеглинки, які ми складемо у велику стіну нашої Перемоги. Дякую за підтримку України!», — додав очільник Київської обласної військової адміністрації. 

ОЛЕКСІЙ КУЛЕБА: НА КИЇВЩИНІ ВЖЕ ВІДНОВИЛИ 27 МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ, НА 41 – РОБОТИ ТРИВАЮТЬ 

Серед 117 пошкоджених об’єктів охорони здоров’я на Київщині – 27 вже повністю відновили. Ще на 41 – тривають роботи, зокрема в повністю знищених амбулаторіях: Макарівської та Гурівщинської. Про це повідомив у своєму відеозверненні голова Київської ОВА Олексій Кулеба. 

«У Макарові закладається фундамент та інженерні мережі. У Гурівщині проведені всі підготовчі та проектні роботи, готовий фундамент, зараз зводять стіни приміщення», – наголосив він.  Крім того, очільник КОВА зауважив, що триває забезпечення медичних закладів Київщини необхідними препаратами та обладнанням. «Ми передбачили не лише відбудову, а й відповідне укомплектування. Із початку повномасштабної війни закупили додаткове медичне обладнання, лікарські та медичні засоби для закладів охорони здоров’я Київщини за кошти обласного бюджету на суму 120 млн грн. Установи, що надають первинну та спеціалізовану медичну допомогу, наразі забезпечені всім необхідним, зокрема ліками», – зазначив Олексій Кулеба.  Також голова Київської ОВА додав, що задля допомоги жителям деокупованих населених пунктів Харківської області передали ліки і медичні препарати. «Кожен медичний заклад робить свій внесок у перемогу, тримаючи медичний фронт і рятуючи найдорожче – життя людей», – підсумував голова Київської обласної військової адміністрації. 

П’ЯТЬ КИЇВСЬКИХ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ЗА КОРДОНОМ

Із початком російської збройної агресії вихованців п’яти Київських обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей тимчасово евакуювали за межі України. У них реабілітацію наразі проходить 191 дитина. Про це повідомили в Службі у справах дітей та сім’ї Київської ОВА.

У службі зазначили, що до Федеративної Республіки Німеччина тимчасово перемістили 4 Центри: з села Копилів – 55 дітей, «Отчий Дім» – 39 дітей, «Переяслав» – 35 дітей, «Оберіг» – 34 дитини. До Румунії тимчасово виїхав Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків», в якому перебувають 28 дітей.
Діти там знаходяться у супроводі працівників закладів, забезпечені повноцінним харчуванням, необхідним одягом, засобами гігієни. Вихованці отримують усю необхідну медичну, психологічну та соціально-правову допомогу. Крім того, діти проходять навчання за державною програмою у форматі онлайн, а також відвідують навчальні заклади за місцем перебування. Для них фахівці проводять розважальні та пізнавальні заходи – екскурсії, туристичні походи, квести тощо. Діти зокрема відвідують ігрові майданчики та парки.

Для вирішення потреб дітей також залучені місцеві соціальні установи та волонтери. Фахівці Служби у справах дітей та сім’ї Київської ОВА тримають на постійному контролі умови дотримання прав дітей. Вони проводять онлайн-наради з керівниками та працівниками закладів із залученням представників приймаючої сторони, а також з працівниками служб територіальних громад Київщини щодо соціально-правового захисту дітей.

 

 

  1. Відвідування Київської області міжнародними делегаціями

Київська область стала місцем воєнних злочинів російської армії проти цивільного населення та людяності загалом. Буча, Гостомель, Ірпінь, Бородянка та інші населені пункти Київщини стали живим доказом воєнних злочинів. І про це повинен знати весь світ. Тому дуже важливо, приділити увагу міжнародної спільноти до цієї проблематики. Це в свою чергу допомагає зміцнювати проукраїнську коаліцію та збільшувати допомогу у відбудові Київської області. 

На цьому тижні Київську область з офіційними візитами відвідали:

13.09.2022 - Андрій Ханас, радник посольства Мальтійського Ордену 

 13.09.2022 - Марек Свобода – Заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки;

14.09.2022 - Представники аналітичних центрів США та Європи

 15.09.2022 - Візит Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн в Ірпінь.

19.09 Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен 

20.09 Посол Португалії в Україні Антоніу Алвеш Машаду

20.09 Генеральний секретар Європейського парламенту Клаус Веллє

22.09 Відвідання м. Ірпінь послами Великої Британії, Канади, США, Швейцарії, Швеції

 

9. Корисна інформація для розповсюдження серед населення

МОЗ НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА РІДНИХ ВІД COVID-19 ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЕПІДЕМІЧНОГО СЕЗОНУ

Усі люди старші 18 років мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини проти COVID-19 (зараз в Україні доступні CoronaVac/Sinovac Biotech та Comirnaty/Pfizer-BioNTech) або ж однією дозою вакцини Janssen (Jcovden). Бустерне щеплення можуть зробити усі люди старші 18 років, які отримали базовий курс вакцинації понад 6 місяців тому. Другу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 через щонайменше 4 місяці після першої наразі можуть зробити усі люди віком від 60 років, а також люди у віці 18-59 років із хронічними хворобами. Діти від 12 років можуть щепитися проти COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech.Незначні інфекції, наприклад, застуда або субфебрильна температура, не є протипоказаннями до вакцинації. До прикладу, в США дітей щеплюють навіть у випадку підвищеної температури та ознаках ГРВІ.

МІНЕКОНОМІКИ: РОЗПОЧАВ РОБОТУ «ЄДИНИЙ ПОРТАЛ ВАКАНСІЙ»

В Україні запрацював «Єдиний портал вакансій» – інструмент, який значно полегшить пошук роботи, – повідомляє Урядовий портал. «Працевлаштування – надзвичайно актуальна на сьогодні проблема для багатьох українців. Надто тих, хто змушений був покинути свої домівки через бойові дії в своєму регіоні та переїхати. Водночас бізнес, який через війну змінив локацію, а також підприємства, що відкриваються чи розширюються, в тому числі за допомоги наших грантових програм, потребують робочої сили. Новий інструмент допоможе і роботодавцям, і працівникам та сприятиме відновленню та подальшому розвитку економіки. План Відновлення України передбачає створення більше 1 млн 700 тисяч робочих місць протягом наступних років. Отже, «Єдиний портал вакансій» буде дуже корисним і в майбутньому», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Новий портал дає змогу знайти інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі чи напрямку, очікуваного рівня зарплати. Нові вакансії з’являються на порталі в режимі реального часу та є максимально актуальними. Створення порталу було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року. Наприкінці травня було підписано договір про співпрацю та інформаційну взаємодію між Міністерством економіки, Державною службою зайнятості та 5 найбільшими сайтами з працевлаштування (work.ua, robota.ua, grc.ua, novarobota.ua, pidbir.com). Результатом співпраці стало створення «Єдиного порталу вакансій»: https://jobportal.dcz.gov.ua/.

ПРОЕКТ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ НА 2023 РІК: ПРІОРИТЕТИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

Кабінетом Міністрів України схвалено проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та подано на розгляд Верховної Ради України.

Пропонуємо до вашої уваги інформацію щодо ключових пріоритетів соціальної підтримки у 2023 році, серед яких: ? Зростання соціальних стандартів, ? Безперебійне фінансування виплат тим категоріям громадян, для яких виплати від держави є ключовим джерелом доходів (в тому числі пенсій), ? Ефективна підтримка для громадян, які потрапили в складні життєві обставини. Розвиток соціальних послуг, ? Дієва підтримка громадян, які найбільш постраждали внаслідок військової агресії, ? Цифровізація надання соціальної підтримки тощо.

МОЗ ОНОВИЛО СХЕМИ ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ COVID-19

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, яким оновило схеми вакцинації проти COVID-19. Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, є безпечними та захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Таким чином:

– Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин ( CoronaVac чи Pfizer).

– Через 5 місяців після первинного курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.

– Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Якщо у вашому населеному пункті є безпечний доступ до пунктів та центрів вакцинації — зверніться туди, щоб отримати щеплення..

МОЗ: У ПУНКТАХ ТА ЦЕНТРАХ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 ДОСТУПНА ВАКЦИНА CORONAVAC

CoronaVac успішно використовується в Україні з березня 2021 року. Загалом за цей час українці використали 9 828 515 доз цієї вакцини, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Вакцина CoronaVac є інактивною – містить у своєму складі “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Це давня перевірена технологія, яка існує вже близько 70 років. За таким самим принципом працюють деякі вакцини проти поліомієліту та грипу.

Вакцина CoronaVac:

– Пройшла всі три фази досліджень, – Схвалена ВООЗ для екстреного застосування, – Дозволена людям від 18 років, – Дводозна (базовий курс вакцинації), – Рекомендований інтервал між введеннями – 14-28 днів, – Зберігається при температурі +2 – +8?, – Використовується в 56 країнах, зокрема в Туреччині, Китаї, Сінгапурі, Аргентині, Бразилії, Чілі

Нагадуємо, що в осінньо-зимовий період захворюваність на COVID-19 зростає. Тому особливо важливо вакцинуватись та отримати захист..

ДІЄ БЕЗОПЛАТНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНЦЯМ, – МІНСОЦПОЛІТИКИ

Перша психологічна допомога – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях. Мінсоцполітики нагадує, що за ініціативи першої леді України Олена Зеленська впроваджено Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Водночас, Національна психологічна асоціація, залучившись підтримкою партнерів, започаткувала безоплатну гарячу лінію, яка працює у форматі аудіо та відео дзвінків. Кожен охочий з України може подзвонити за номером 0-800-100-102 (дзвінки безкоштовні), щодня з 10:00-20:00, адміністратор лінії прийме дзвінок, визначить зручний для вас формат роботи (аудіо чи відео) і скерує до вільного психолога на лінії.

Психологічна допомога для українців закордоном доступна за телефонами: Чехія +420 800 012 058, Польща +48 800 088 141, Франція +33 805 080 466, Португалія +351 800 780 756, Швеція +46 20 160 46 46, Ірландія +353 1800 817 519, Італія +39 800 939 092, Австрія +43 800 017 967, Великобританія +44 808 164 2432. Дзвінки з усіх мобільних операторів відповідних країн – безкоштовні. На лінії працюють фахові психологи, які мають відповідний досвід та пройшли підготовку надання допомоги у ситуаціях кризи. Спеціалісти дотримуються основних етичних стандартів професії, а всі звернення за допомогою є конфіденційними. Спеціалісти лінії надають кризові та інші типи консультацій, займаються психологічною просвітою, а у разі необхідності скерування до інших спеціалістів – передадуть дієві, робочі, безкоштовні контакти.

На тринадцятій позачерговій сесії Київської обласної ради проголосовано 67 питань порядку денного

22 вересня під керівництвом голови Київської обласної ради Наталії Гунько відбулось пленарне засідання тринадцятої позачергової сесії Київської обласної ради 8-го скликання, на якому депутати вищого органу місцевого самоврядування області розглянули 68 питань порядку денного, з яких ухвалили 67 відповідних рішень. Участь у засіданні чергової сесії обласної ради взяли участь: перший заступник голови КОР Ярослав Добрянський, заступник обласної ради Тетяна Семенова, перший заступник голова КОВА Дмитро Назаренко, депутати КОР, керівники департаментів обласних управлінь та відділів облради та обладміністрації. Також у роботі сесії взяли участь народні депутати України Андрій Мотовиловець і Анатолій Гунько.

На початку засідання голова обласної ради Наталія Гунько запропонувала вшанувати хвилиною мовчання усіх загиблих українців і військових від російського ворога. Голова також підкреслила: «Всі ми радіємо успіхам наших військових на Харківщині, де звілено понад 400 населених пунктів, де наш державний прапор встановлено у всіх населених пунктах, аж до кордону. На превеликий жаль, жодний успіх - неможливий без втрат. Наші військові звільняють українські міста і села, часом ціною власного життя». Після відкриття пленарного засідання Наталія Гунько поінформувала депутатів про подальший хід роботи сесії. Після чого слово взяв народний депутат України Андрій Мотовиловець, який звернувся до депутатів із проханням, не допустити того, що відбулось під час минулої сесії, коли навіть порядок денний не був проголосований. «Я хочу звернутися до всіх представників політичних сил – давайте припинимо «політичні ігрища». Що зараз не на часі. У всіх нас одинакова політична відповідальність перед виборцями. Друзі, давайте пропустимо «політичний фарт», не зараз. Однієї реєстрації в залі замало, прохання ще й працювати, підтримувати порядки денні, працювати в комісіях. Тому, прошу усіх вас об’єднатися, адже сьогодні у кожного з нас єдиний спільний ворог – російська федерація, якого ми обов’язково переможемо. А спільно ми зробимо це швидше й краще», - зазначив Андрій Мотовиловець.

У ході розгляду 68-ми питань порядку денного, депутати обласної ради підтримали своїм голосуванням ухвалили 67 рішень зі змінами та доповненнями. Серед прийнятих рішень: депутатські звернення, зокрема, до Організації Об'єднаних Націй, держав-членів Європейського Союзу, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, парламентів та урядів держав – членів НАТО, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» щодо засудження факту масової страти українських військовополонених державою-агресором в Оленівці 29 липня 2022 року. Ухвалено також низку рішень, що стосуються майнових і комунальних питань щодо їхньої реорганізації. Зокрема, КНП КОР «Київська обласна лікарня «Хоспіс» приєднанj до КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер»; «Симфонічний оркестр «Академія» приєднано до комунального закладу вищої освіти КОР «Академія мистецтв імені Павла Чубинського»; КЗК КОР «Київську обласну музично-театральну бібліотек» приєднано до КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей». Крім того, депутати також підтримали внесення змін та статутів до деяких комунальних закладів й затвердили звіти до обласних комплексних цільових програм, зокрема, «Безпечна Київщина» на 2022-2024 роки, «Нова оселя на 2020-2023 роки». А також, підтримано зміни до програм, що передбачає залучення фінансування на: матеріально-технічне забезпечення Головного управління Національної поліції в Київській області» та Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області», будівництво захисних споруд цивільного захисту, в населених пунктах Київської області та забезпечення споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів обладнанням та майном; забезпечення приміщення закладів освіти, у тому числі, найпростіші укриття додатковими джерелами живлення, а саме генераторами, тощо. Варто зазначити, що на виконання Програми організації територіальної оборони у Київській області на 2021 -2023 роки виділено понад 60 млн. грн. Внесені зміни і до Київської обласної цільової програми «Турбота» 2021-2025 роки та «Безпечна Київщина» на 2022-2024 роки, тощо..

 

10.Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

Верховна Рада України має намір дозволити жінкам ставати на військовий облік лише за їхнім бажанням, за винятком тих, хто має медичну спеціалізацію. Законопроєкт пропонує, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військовою обліковою спеціальністю з переліку, затвердженого Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, можуть бути взяті на військовий облік військовозобов'язаних за власним бажанням. Водночас законопроєкт передбачає, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про повернення акцизів на моторне паливо. Ставки акцизу на бензин та дизель – 100 EUR (за 1000 літрів), на скраплений газ, бутан та ізобутан – 52 EUR, на альтернативне моторне паливо та біодизель – 100 EUR. Водночас для Міноборони встановлено нульову ставку акцизу на паливо (в період воєнного та надзвичайного стану). ПДВ для всіх видів палива залишається на рівні 7%.

Верховна Рада України зробила рівними умови оплати праці іноземців і громадян України.  Законопроєкт вносить зміни до законів про зайнятість населення і правовий статус іноземців та осіб без громадянства. Документ передбачає удосконалення процедури видачі (відмови у видачі) або продовження (відмови у продовженні) дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Ухвалення закону надасть правове підґрунтя для застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які навчаються в навчальних закладах України. Документ також передбачає безкоштовну видачу дубліката дозволу на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства у випадках втрати чи пошкодження раніше виданого дозволу, термін дії якого не закінчився.

Верховна Рада України ухвалила закон про сприяння працевлаштуванню безробітних шляхом надання компенсації роботодавцям витрат на сплату єдиного соціального внеску або частини зарплати з Фонду з безробіття. Нове стимулювання роботодавців впроваджується для працевлаштування молоді на перше робоче місце, учасників бойових дій, одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю, осіб, які протягом п'яти років досягнуть пенсійного віку, осіб з інвалідністю, "довгострокових" безробітних та інших уразливих категорій громадян. Крім того, закон пропонує залучати більше безробітних на громадські роботи з відновлення країни, за що, як зазначає Мінекономіки, отримуватимуть більший дохід, ніж допомога з безробіття. Згідно з документом, максимальну тривалість виплат допомоги з безробіття встановлено в межах від 180 до 720 календарних днів.

Верховна Рада України має намір звільнити від сплати податку на нерухомість власників знищеного російськими окупантами або пошкодженого майна, внісши відповідні зміни до Податкового кодексу. Законопроєктом, що прийнятий в І читанні, пропонується призупинити нарахування та сплату податку на знищене чи пошкоджене майно на всій території України, незалежно від внесення регіону до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, і тимчасово окупованих територій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь