Калитянська громада

Київська область, Броварський район

Дайджест основних подій тижня та основні позиції інформаційного реагування

Дата: 19.10.2022 10:18
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

 

 1.  Посилення міжнародної підтримки України

 

Голосуванням за відповідну резолюцію Генеральна асамблея ООН вкотре засвідчила потужну підтримку України світом. Всі резолюції Генасамблеї ООН, які стосувалися підтримки України після 2014 року були ухвалені більшістю голосів. Абсолютна більшість держав не готова миритися з тим, що заради розширення Росії менш ніж на 0,8% Україна має пожертвувати 22,5% власної території. У березні 2014 року Генасамблея ООН ухвалювала свою першу резолюцію про підтримку територіальної цілісності України. Порівняно з нею, рівень підтримки теперішньої резолюції зріс на 43 голоси. Кількість тих, що проголосували проти, знизився на 6 голосів. Кількість тих, що утрималися - знизився на 23 голоси. Дві з чотирьох держав, які відкрито підтримали Росію під час голосування в Генасамблеї, представлені нелегітимними політичними режимами, які прямо залежать від Кремля (Білорусь та Сирія). шоста зустріч у форматі “Рамштайн” стала успішною, учасники домовились надати Україні більше сучасної зброї та ракет (зокрема, для захисту неба).

 

 1. Значення свята Дня захисників та захисниць України

 

Захист України - найважливіша місія в умовах повномасштабної війни з Росією. Захисники і захисниці України - гідні продовжувачі справи борців за національне визволення минулих століть: воїнів УПА, Армії УНР, українського козацтва. Захисники і захисниці України - це не лише ЗСУ, але й усі, хто працюють на перемогу над агресором (всі силові структури, добровольці, волонтери і т.д.) 14 жовтня - це не аналог “23 фєвраля” і не “свято хлопчиків” для учнів загальноосвітніх шкіл. Не всі чоловіки - захисники України, не всі захисники України - чоловіки. Це свято не лише громадян України, але й свято багатьох іноземних друзів нашої країни, які борються поруч з українцями. Захисником чи захисницею України може стати кожен.

 

 

 1. Звинувачення Кремлем України в підготовці та здійсненні терактів

 

Російські звинувачення України безпідставні, а оприлюднені начебто “докази” - фейкові. Російська пропаганда розвиває тему “українського тероризму”, аби відволікти увагу від власної кампанії ракетного терору проти мирних українців та шокуючих фактів про масові катування і страти на тимчасово окупованих територіях. Україна реалізує своє право на самооборону, а тому партизанський рух і українські спеціальні операції на тимчасово окупованих територіях не є “терористичною діяльністю”. Затримання на підконтрольних РФ територіях людей за звинуваченням в тероризмі і роботі на українські спецслужби свідчить лише про порушення прав людини, закручування гайок і розгортання внутрішніх репресій авторитарним путінським режимом.

 

 1. Ситуація на ЗАЕС

 

Путінський режим захопив і оголосив про “націоналізацію” ЗАЕС, однак не здатний самотужки забезпечити експлуатацію станції. Російські окупанти продовжують небезпечні маніпуляції з найбільшим об’єктом атомної енергетики в Європі. Наразі відключені всі 6 енергоблоків ЗАЕС. Український персонал ЗАЕС відмовляється переходити на службу Росії, тому окупанти змушують фахівців до співпраці терором. Викрали та ймовірно катують заступника гендиректора ЗАЕС із персоналу Валерія Мартинюка. Російські окупанти поширюють недостовірну інформацію про процеси, які відбуваються на АЕС - цим вводять в оману МАГАТЕ і міжнародну спільноту. Зокрема, фейком є те, що внутрішні потреби ЗАЕС забезпечуються російським струмом. Насправді, живлення й далі відбувається з енергосистеми на неокупованій території України. Росія й надалі ігнорує вимоги МАГАТЕ з демілітаризації ЗАЕС та створення периметра безпеки. В таких умовах продовження співпраці з РФ інших держав (зокрема Угорщини) в сфері атомної енергетики є аморальним і недалекоглядним.

 

 1. Безперспективність російської стратегії ракетного терору

 

Перехід Росії до стратегії цілеспрямованих вбивств мирного населення і знищення критичної інфраструктури - це визнання нею неможливості перемогти ЗСУ на полі бою. Шансів зруйнувати всю інфраструктуру України стратегічними бомбардуваннями у Росії ще менше, ніж перемогти на фронтах сухопутної війни. Росія вже не володіє достатніми промисловими, технічними, фінансовими та організаційними ресурсами для тривалої кампанії стратегічних бомбардувань України. Українська інфраструктура відновлюється швидше, ніж агресор “перезаряджається” для нового удару. Україна нарощує засоби ППО і ПРО, а тому більшість російських ракет і дронів успішно перехоплюються. Україна здатна наносити ефективні удари у відповідь. Росія не здатна зламати моральний дух і волю українців до опору. Кожна атака лише підвищує градус ненависті до росіян та бажання відплати. Жахи російської окупації перевершують для українців всі “незручності” від російських ракетних атак.

 

 1. Реагування на загрозу нового вторгнення з території Білорусі

 

Лукашенківський режим вже є співучасником війни та російських злочинів проти України. Загроза задієння ще й білоруських військових з території РБ розглядається Києвом як реальна. Україна не має намірів здійснювати превентивний удар по території Білорусі і закликає розмістити на українсько-білоруському кордоні місію міжнародних спостерігачів для моніторингу безпекової ситуації. Білорусь активно всіма засобами допомагає Росії воювати проти України, а тому заслуговує на накладення на неї санкцій, аналогічних російським. ЗСУ готові до відбиття агресії з території Білорусі.

 

 1. Висновки з російської ракетної атаки 10 жовтня

 

Росія прагнула продемонструвати ракетним ударом свою міць і лють, але сумарний залп і точність атаки були нижчими, ніж 24 лютого. Росія слабшає. Сили оборони України змогли знешкодити більше половини ворожих ракет і дронів 10 жовтня. Із сучасними західними системами ППО і ПРО цей показник буде ще більшим. Масований ракетний удар Росії ніяк не пов’язаний з виведенням з ладу Керченського мосту 8 жовтня: за даними ГУР, масована російська атака планувалася ще з 2 жовтня. А низка міст, наприклад Запоріжжя, потерпали від ударів по житловим будинкам ще раніше. Російська ракетна атака мала дві чіткі цілі: енергооб’єкти та мирне населення. Тому це це була не воєнна, а терористична операція. Показовою реакцією українців на російську атаку стала не паніка, а рекордна кількість донатів на ЗСУ. Світ відреагував на російську терористичну атаку засудженням Кремля і підтримкою українського народу. Німеччина вже погодилася найближчим часом надати найсучаснішу ЗРК IRIS-T. Необхідно серйозно ставитися до особистої безпеки під час сигналів тривоги, дотримуватися фахових рекомендацій.

 

 1. Відновлення української енергетики після ракетних атак

 

Деякі з ворожих ракет досягли цілей та пошкодили ТЕЦ і електропідстанції в різних регіонах країни, що призвело до тимчасового знеструмлення у містах України. Усі екстрені служби працюють над ліквідацією наслідків обстрілів та відновлення електропостачання. У своїй роботі вони ефективні, всі проблеми намагаються усунути в найкоротші терміни. Активований графік аварійних відключень електромережі в низці міст. Це дійсно потрібний тимчасовий захід. Українці мають проявити свої найкращі якості: солідарність, довіру та винахідливість. Російським терористам не вдастся ані залякати нас, ані створити нам нестерпні умови життя. Необхідно дотримуватися рекомендацій влади, а також належно підготуватися до можливих нових проблем з функціонуванням критичної інфраструктури.

 

 

 1. Головні новини тижня

 

ЗАКЛАДИ ОСВІТИ КИЇВЩИНИ ІЗ 17 ДО 21 ЖОВТНЯ ПРОДОВЖАТЬ ПРАЦЮВАТИ ДИСТАНЦІЙНО

Наступного тижня, із 17 до 21 жовтня, заклади освіти Київської області продовжать працювати в дистанційному режимі. Таке рішення ухвалили під час засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області 13 жовтня 2022 року. Воно обумовлене посиленою загрозою ракетних обстрілів з боку російської федерації.

Йдеться про всі освітні заклади будь-яких форм власності — загальної середньої, дошкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.

Про зміни в навчальному процесі буде поінформовано додатково.

Закликаємо вас не нехтувати сигналами повітряної тривоги та правилами безпеки.

 

ПІД УРОЖАЙ 2023 РОКУ НА КИЇВЩИНІ ЗАПЛАНУВАЛИ ПОСІЯТИ ПОНАД 130 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

У Київській області під урожай 2023 року запланували посіяти 131,6 тисяч гектарів озимих зернових культур. Про це повідомили в Управлінні агропромислового розвитку Київської ОВА. 

Зокрема до запланованих до сівби озимих культур входять: 

 • озима пшениця – 118,1 тис. га;
 • озимий ячмінь – 5,5 тис. га;
 • озиме жито – 8 тис. га.

Також заплановано збільшити площі посіву озимого ріпаку на 10% порівняно з 2022 роком –  до 60,3 тис. га. 

Проте, у зв’язку з надмірними опадами, що спостерігаються на території області продовж останніх тижнів, аграріями області наразі посіяно озимих на зерно 26,4 тис. га, зокрема: 

 • пшениці – 24,3 тис. га;
 • ячмінь – 1,5 тис. га;
 • жита – 0,6 тис. га. 

Крім того, посіяли ріпаку 55,5 тис. га, що становить 92% до прогнозу. Також для забезпечення врожаю в наступному році аграрії області проводять оранку тих земельних ділянок, що були залучені під вже зібрані сільськогосподарські культури.

Забезпеченість сільгосптоваровиробників мінеральними добривами для проведення посіву озимих культур під урожай 2023 року наступна:

 • азотні добрива – 2,5 тис. тонн фізичної ваги;
 • фосфорні добрива – 1,7 тис. тонн;
 • калійні добрива – 0,8 тис. тонн;
 • комплексні добрива – 12,1 тис. тонн.

Як повідомлялося раніше, продовольча та сільськогосподарська організація ООН спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України проводять реєстрацію на видачу засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. 

МЕДИКИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З НАДАННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

16 лікарів та 24 медсестер із закладів охорони здоров’я Броварів та Борисполя пройшли спеціальні тренінги з надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі. Навчання були розроблені за сертифікованими міжнародними програмами та організовані в межах проекту Світового банку й Міністерства охорони здоров’я України.

Основна мета тренінгів – покращити навички медиків із надання швидкої та якісної допомоги пацієнтам у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень у відділеннях екстреної медичної допомоги в багатопрофільних лікарнях за сучасними європейськими протоколами. Особливо такі навички необхідні під час війни, коли виникають ситуації з великою кількістю постраждалих.

Усього під час тренінгів свої практичні скіли покращили 237 фахівців відділень екстреної медичної допомоги багатопрофільних лікарень. Йдеться про 104 лікарі та 133 медсестри з лікарень Києва, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Сумської і Чернігівської областей.

Спочатку тренінги відбувались в онлайн-форматі, після чого розпочалися симуляційні практичні відпрацювання навичок у кожному із закладів охорони здоров’я, що долучені до цього проекту.

Перший етап навчання відбувався у 2021 році. Тоді такі тренінги пройшли 10 опорних лікарень з усієї України. Наразі завершився другий етап навчання. Тренінги провели фахівці Всеукраїнської ради реанімації.

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ КИЇВСЬКА ОВА ПРЕЗЕНТУЄ ФОТОПРОЕКТ “ОБЛАСТЬ ГЕРОЇВ”

Виставка “Область героїв” приурочена до 14 жовтня – Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та 80-річчя створення УПА.

Метою фотопроекту є підтримка та популяризація місцевих героїв Київщини, що брали участь в обороні регіону від російської навали.

На виставці представлені герої з різних районів та територіальних громад області, які брали участь в обороні регіону і/або продовжують давати відсіч ворогу на сході чи півдні України і зараз. Разом із фотографією захисника розміщена також коротка біографічна довідка та інформація про деталі бойового шляху захисника.

Виставка розміщуватиметься на пасажирських залізничних вокзалах Київської області.

Фотопроект реалізується в партнерстві з АТ “Укрзалізниця”. Детальніше тут.

У Бучанському районі тривають поставки будівельних матеріалів для відновлення пошкоджених житлових будинків

До Макарівської громади, що в Бучанському районі Київщини, завезли вантажівки  будівельних матеріалів для відновлення житлових об'єктів, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Доставка відбувається в рамках ще однієї програми допомоги від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Про це повідомив заступник голови Київської обласної військової адміністрації Микола Бойко.

 

Перші чотири вантажівки приїхали до громади вчора. Вони привезли металочерепицю, шифер, дерев’яні дошки та бруси, утеплювач, двері, ізоляційні плівки, цеглу, газобетонні блоки, керамічну плитку тощо. На черзі — доставка 150 вікон. Така кількість матеріалів покриє потреби 28 домогосподарств Макарівської громади. Місцеві жителі зможуть провести поточні ремонти у своїх будинках із використанням наданих будматеріалів. 

 

Попередньо кожна громада Київщини, яка постраждала від бойових дій, сформувала потреби щодо будівельних матеріалів, вікон, електроприладів та навіть сантехніки. Загалом список налічує понад 60 позицій. Відповідно до сформованих списків розпочалася доставка матеріалів. Згодом такі поставки відбудуться до інших населених пунктів пристоличного регіону. Наступного тижня матеріали також нададуть для близько 50 домогосподарств Ірпеня.

 

«Попри те, що ворожі ракети та дрони щодня атакують Україну, ми продовжуємо працювати кожен на своєму фронті. Наш фронт — якнайшвидше відновлення пошкодженої інфраструктури Київщини. Із самого початку повномасштабного вторгнення ми активно співпрацюємо з іноземними фондами та організаціями, які допомагають у відбудові. Щодня продовжуються відновлювальні роботи як за сприяння партнерів, так і за державні кошти. Маємо використовувати всі методи, аби якнайшвидше повернути людей до їхніх домівок», — зазначив Микола Бойко. 

 

У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДКРИВСЯ НОВИЙ МОЛОДІЖНИЙ ПРОСТІР

У Згурівській територіальній громаді, що на Київщині, відкрився Молодіжний простір. Про це повідомили в Управлінні молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації.

Наразі в регіоні функціонує мережа з 18-ти діючих молодіжних центрів та хабів усіх форм власності. До неї входять як центральні установи по роботі з молоддю в області, так і локального рівня.

Це хаби і простори, створені на базі будинків культури або бібліотек, в межах діяльності громадських організацій та ініціативних груп, а також заклади, організовані юридичними особами у форматі комунальних установ.

Молодіжні центри та простори є осередками практичної роботи з молоддю. Це установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності, соціальної згуртованості молоді тощо.

Їхні напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного регіону, району, населеного пункту або громади.

До соціальних закладів Київщини евакуювали 25 підопічних Вовчанського геріатричного пансіонату 

 

До соціальних закладів Київської області продовжують евакуювати літніх людей, осіб з інвалідністю, дітей з порушеннями функцій та багатодітних сімей із територій, що наразі тимчасово окуповані або там ведуться бойові дії. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Київської ОВА.

 

Так, до закладів соціального захисту регіону евакуювали 25 підопічних Вовчанського геріатричного пансіонату в Горностайпільський та Бородянський інтернати. Крім того, цього тижня організовано переміщення 31 людини старшого віку з Покровська Донецької області. 

 

Усього з початку осені до Київської області було евакуйовано 300 пацієнтів Харківської обласної психіатричної лікарні та 21 дитину із Шевченківського дитячого будинку-інтернату Харківської області. Білоцерківський дитячий будинок-інтернат очікує на прибуття 20 дітей із Запорізької області. 

 

Також пропрацьовуються варіанти розгортання додаткових місць тимчасового транзитного перебування в закладах охорони здоров’я, освіти, культури тощо. 

 

ЛОГОТИП КИЇВСЬКОЇ ОВА НАНЕСЛИ НА МАШИНУ, ЩО ВПЕРШЕ ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ УКРАЇНУ НА ЗМАГАННЯХ FIA TCR ТА FORMULA DRIFT PRO SPEC

На автодромі «Чайка» заступник голови Київської обласної військової адміністрації Віталій Власюк наніс логотип Київської ОВА на одну з машин автоспортивної команди Huragan Racing.

У складі цієї команди український пілот Павло Чабанов вперше представлятиме державу на світових змаганнях FIA TCR та Formula Drift Pro Spec.

Крім логотипу адміністрації в дизайні машини використали жовто-сині кольори, тризуб України, напис «Ukraine», а також українську букву «Ї».

Машина з логотипом КОВА братиме участь у змаганнях 26-30 жовтня на французькому Circuit Paul Ricard у межах FIA Motorsport Games (TCR). Автомобіль може набирати швидкість до 300 км/год.

ІЗ ТУРИСТИЧНОЇ ПОДОРОЖІ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ ПОВЕРНУЛАСЯ ГРУПА З 30 ДІТЕЙ КИЇВЩИНИ

30 дітей Київської області повернулися з туристичної подорожі Азербайджаном. Подорож організували за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла України в Азербайджанській Республіці Владислава Каневського й Міністерства праці та соціального захисту населення Азербайджанської Республіки. Про це повідомили в Службі у справах дітей та сім’ї Київської ОВА.
Йдеться про дітей із Димерської, Васильківської, Петрівської, Таращанської та Фастівської територіальних громад. Зокрема дітей військовослужбовців, які наразі захищають Батьківщину, та дітей, які перебували на окупованій території під час збройної агресії рф у Київській області. Протягом 14 днів діти в супроводі дорослих побували на екскурсіях у Центрі Гейдара Алієва, Державному історико-художньому заповіднику «Гобустан», Дівочій вежі Ічері Шехер, музеї мініатюрної книги, Історико-культурному і природному заповіднику «Янар Даг». Крім того, вони відвідали майстер-класи з азербайджанського національного танцю, містечко професій «Kinderland», канатну дорогу та подорожували в міста Баскал, Шеки, Шемаха, Баку.

В один із днів туристичної подорожі діти зустрілися із Надзвичайним та Повноважним Послом України в Азербайджанській Республіці Владиславом Каневським.
Також діти вчилися верхової їзди на конях, каталися на катамаранах, відвідали термальні ванни та басейн. Подорожуючі отримали масу позитивних емоцій від відвідування Азербайджану.
Вдячні Посольству України в Азербайджанській Республіці і Міністерству праці та соціального захисту населення Азербайджанської Республіки за допомогу в організації відпочинку для дітей Київщини.

ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ КИЇВЩИНИ ЗА СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ СПРЯМУВАЛИ 14,9 МЛРД ГРН

До місцевих бюджетів Київщини за січень-вересень платники податків спрямували 14,9 млрд грн. Про це повідомляє головне управління Державної податкової служби в Київській області. Такий показник на 6% перевищує минулорічний у відповідному періоді, що у грошовому значенні дорівнює 792 млн грн додаткових для місцевої казни коштів.

Серед основних надходжень до казни громад – сплата податку на доходи фізичних осіб. Станом на 1 жовтня зі своїх доходів мешканці пристоличного регіону сплатили 10,5 млрд грн ПДФО, збільшивши показник на 12% або 1,1 млрд грн.

Суб’єкти малого та середнього підприємництва забезпечили 2,3 млрд грн єдиного податку, що на 9% або 189 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

У розрізі майнових податків землевласники та орендарі сплатили 909 млн грн. За нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 394 млн грн, за елітний автотранспорт – 4,9 млн грн. Сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів принесла бюджетам територіальних громад 374 млн грн.

ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАБОРОНИЛИ ПОЛЮВАННЯ 

На території Київської області під час дії воєнного стану забороняється полювання. Виняток — регулювання чисельності окремих мисливських видів звірів із дотриманням чинного законодавства. Таке рішення ухвалили під час засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області 6 жовтня 2022 року.

Разом із тим, користувачам мисливських угідь усіх форм власності дозволено забезпечення біотехнічних заходів.

Запроваджені обмеження необхідні для запобігання загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю населення на території пристоличного регіону.

СПОРТСМЕНИ КИЇВЩИНИ ВДАЛО ВИСТУПИЛИ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ ІЗ СУМО

В естонському місті Раквере з 6 до 9 жовтня тривав чемпіонат Європи із сумо U-14, U-16, U-18.

У складний для України час достойно представити державу змогли, на жаль, не всі. Ці перемоги були не завдяки, а всупереч. Уже понад сім місяців українські спортсмени не мають змоги повноцінно тренуватися. Більше половини з них були змушені залишити свої домівки та спортивні зали. Проте наша молодь довела, що Україну не зламати.

Київщину успішно представили два спортсмени. Дмитро Волошановський у віковій категорії до 16-ти років став віце-чемпіоном Європи у вазі 90 кг та здобув бронзу в команді U-16.

Іванка Юзефович до 18-ти років стала володаркою срібла в абсолютній ваговій категорії та золото в команді.

У результаті для збірної України в U-14, U-16 – загальнокомандна бронза. U-18 – Україна не залишила шансів супротивникам і взяла золото.

ДО ЛІКАРЕНЬ КИЇВЩИНИ ПРОТЯГОМ ТИЖНЯ ГОСПІТАЛІЗУВАЛИ 377 ПАЦІЄНТІВ ІЗ COVID-19

На сьогодні в закладах охорони здоров’я Київської області на лікуванні перебувають 337 пацієнтів із гострою респіраторною хворобою COVID-19 та 51 – із підозрою на коронавірус. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОВА.

Протягом тижня, з 3 по 9 жовтня, в Київській області зареєстровано 2005 підтверджених випадків COVID-19. Це на 23,4% нижче, ніж у попередній період – з 26 вересня по 2 жовтня.

За весь період пандемії в Київській області було зареєстровано 255 983 підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема серед дітей (віком 0-17 років) – 18 668.

Наголошуємо, вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

За останній тиждень щеплено 9 162 особи. Від початку вакцинальної кампанії в Київській області здійснено понад 1,8 млн щеплень.

Нагадаємо, для того, щоб зробити щеплення, необхідно звернутися по скерування до сімейного лікаря. У Київській області функціонують 25 центрів масової вакцинації та 182 пункти щеплень, а також працює 19 мобільних бригад.

НА КИЇВЩИНІ ПІРОТЕХНІКИ ЗНЕШКОДИЛИ ПОНАД 70 ТИСЯЧ ОДИНИЦЬ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

У Київській області з початку робіт із розмінування піротехнічні підрозділи ДСНС виявили та знешкодили 70 193 одиниці вибухонебезпечних предметів. Фахівці обстежили 21079,95 га території, з них 4827,95 га – с/г угідь, 57,805 га – акваторії водних об’єктів. Перевірили 1269 об’єктів, 2039 домогосподарств, 1842 км автомобільних доріг, 12 км ж/д колії, 1389,437 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу.

 

Протягом попередньої доби здійснювались заходи щодо виявлення вибухонебезпечних предметів у 14 населених пунктах:

 

Бучанського району – м. Ірпінь, с. Мощун, с. Вабля, с. Мироцьке, с. Небрат, с. Озера, с. Горенка;

Вишгородського району – с. Слобода Кухарська, с. Полідарівка, с. Олізарівка, с. Тетерівське, смт Іванків;

Фастівського району – с. Липовий Скиток;

Обухівського району – с. Вікторівка.

 

За цей час піротехнічні підрозділи 18 разів залучались до виконання робіт за призначенням. Вони обстежили 28,95 га території, з них 3,01 га – с/г угідь, 0,4 га – акваторії водних об’єктів. Перевірили 4 домогосподарства, 0,13 км автомобільних доріг, 0,52 км ліній електропередач, знешкодили 47 одиниць вибухонебезпечних предметів.

 

До робіт залучалося 65 осіб та 22 одиниці техніки від ГУ ДСНС Київської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької та Рівненської областей.

 

Роботи з розмінування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами, тривають.

 

 

10.Корисна інформація для розповсюдження серед населення

 

«MENTAL HELP» – РЕСУРС ДЛЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ОНЛАЙН

Згідно з даними ВООЗ, кожна п’ята людина, яке мешкає в зоні надзвичайних ситуацій, зокрема, і воєн,  упродовж 10 років матиме психічний розлад різного ступеню тяжкості. Майже 10% матимуть помірний або тяжкий психічний розлад.

Щоби якомога легше перенести стресові події і не дати їм трансформуватися у психічний розлад, варто вчасно звертатися до фахівців із психічного здоров’я. Однак не всі можуть дозволити собі оплатити послуги професійного психолога.

Безоплатну психологічну допомогу українці, що зазнають травматичного впливу війни, можуть отримати не лише телефоном, а й онлайн. Для цього працює ресурс «Mental Help», інційований Глобальним договором ООН в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, корпорації Schneider Electric, агенції Fondation de France та Глобального договору ООН у Франції.

Проєкт «Mental Help» зібрав команду фахових психологів, які готові працювати з усіма українцями, що відчувають на собі психологічні наслідки війни. 

Як отримати психологічну допомогу?

Взаємодія із психологом відбувається в режимі онлайн. Для того, щоб отримати допомогу, потрібно:

 1. Зайти на сайт проекту: https://mentalhelp.com.ua/ 
 2. Переглянути профілі психологів і обрати спеціаліста.
 3. У профілі психолога забронювати точний час приватного сеансу. Для цього потріно заповнити коротку форму зі своїми контактними даними.
 4. У зазначений час приєднатися до онлайн-зустрічі з психологом через посилання, яке ви отримаєте електронною поштою.

Усі консультації є безкоштовними та конфіденційними.

Що варто зробити перед сесією з психологом:

 1. Записати питання, які хочете поставити під час сеансу.
 2. Переконатися, що під час сеансу ви будете в комфортному/безпечному місці.
 3. Упевнитися, що маєте стабільне інтернет-з’єднання, вимкнені сповіщення та звук на телефоні.

Після сесії потрібно:

 1. Дати собі час обміркувати результати сеансу.
 2. Виконати домашні завдання, які дасть фахівець.

ДЕРЖСПЕЦЗВ’ЯЗКУ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРЯДУ СМАРТФОНА

Через ракетні обстріли 10 жовтня порушене енергопостачання по всій країні, чимало громадян залишились без світла. Держспецзв’язку публікує рекомендації щодо налаштування та використання смартфонів, які допоможуть максимально довго залишатись на зв?язку.

Загальні рекомендації:

Заряджайте телефон за кожної можливості.

Тримайте зарядженими повербанки.

Увімкніть режим енергозбереження. Ярлик із цією функцією розташований на панелі швидких налаштувань, а також у налаштуваннях (Батарея, Живлення тощо).

Якомога рідше вмикайте екран та встановіть енергоефективні налаштування екрану:

 1. увімкніть стандартну плавність дисплею замість високої, якщо у смартфоні є відповідне налаштування;
 2. встановіть енергоефективні «шпалери»: чорний фон для OLED/AMOLED-дисплея, світлий – для IPS;
 3. вимкніть автообертання екрану.

Видаліть не критичні для вас додатки, що активно використовують батарею, або додаткові акаунти в цих застосунках. Дізнатися рівень енергоспоживання додатків можна, перейшовши в Налаштування → Батарея → Використання батареї.

Вимкніть автозавантаження, автооновлення та синхронізацію застосунків, особливо якщо у вас підключено кілька акаунтів (в режимі енергозбереження ця функція має працювати автоматично):

 • Android → налаштування → акаунти та синхронізація,
 • iOS → налаштування → App Store → Оновлення програм.

Обмежте кількість додатків у «несплячому» режимі, залиште тільки ті, від яких залежить ваше життя: месенджер, дзвінки, застосунок «Повітряна тривога»

 • Android → ліва сенсорна клавіша → змахніть непотрібні додатки,
 • iOS → проведіть пальцем угору від нижнього краю екрана, доки не з’явиться Перемикач програм, або двічі натиснувши на кнопку «Початок» → змахніть угору екран попереднього перегляду програми, щоб закрити її.

Вимкніть розпізнавання голосових команд

 • Android → Google Now → налаштування → Голосовий пошук → Розпізнання «О’кей, Google»,
 • iOS → налаштування → Siri та пошук або Siri та диктування.

Вимкніть вібрацію.

Вимкніть зайві комунікації: GPS, Bluetooth.

Відмовтесь від перегляду відео та ігор на смартфоні.

Якщо ситуація з живленням критична: 

Увімкніть режим “екстрена економія енергії”.
Переведіть смартфон у режим польоту, якщо є альтернативний зв?язок.

Домовтесь із близькими про час виходу на зв’язок, домовляйтесь заздалегідь про час і місце зустрічей, якщо не вийде відновити зв’язок. Порадьте людям поруч зробити те саме.

Випишіть на папір всі важливі номери телефонів на випадок, якщо батарея сяде.

НА КИЇВЩИНІ ВІДНОВИЛИ ПРИВАТИЗАЦІЮ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА

У Київській області відновлено приватизацію державного майна. Про це повідомили в Департаменті економіки Київської обласної військової адміністрації. 

Наразі до приватизації доступний державний пакет акцій розміром 0,21% статутного капіталу ПрАТ «Племзавод «Яненківський» та єдиний майновий комплекс ДП «Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва».

Торги проходитимуть у жовтні на базі платформи електронних аукціонів Прозорро.Продажі.

Наголошуємо, на приватизацію виставляється те державне майно, що не входить до переліку об’єктів критичної інфраструктури та не використовується в оборонному секторі. 

Оновлена інформація щодо об’єктів приватизації державного майна оперативно публікується на сайтах Фонду державного майна України та Прозорро.Продажі.

ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19 ПІСЛЯ ХВОРОБИ НА КОРОНАВІРУС

Якщо людина перехворіла на COVID-19, вона може робити щеплення від коронавірусу. Важливо почекати 28 днів від появи перших симптомів хвороби, а потім вакцинуватися.

Перенесений COVID-19 не гарантує, що людина не захворіє повторно. Тільки вакцинація захищає від важкого перебігу хвороби, ускладнень та смерті від ковіду.

Фахівці Міністерства охорони здоров’я радять не відкладати щеплення на потім, сподіваючись на природний імунітет. Потрібно пройти первинний курс щеплення з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої вакцини. А якщо людина вже має його, то необхідно отримати перше, а згодом і друге бустерне щеплення. 

 

11.Новини Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

12 жовтня Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Виключено можливість безумовної реєстрації розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику. Передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування платника податку, яким подано для реєстрації податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку. Встановлено обов’язок комісій контролюючих органів приймати рішення про неврахування таблиці даних платника податку у разі: відповідності платника податку критеріям ризиковості; або надходження до контролюючого органу податкової інформації щодо невідповідності відомостей, зазначених в таблиці даних платника податку, видам економічної діяльності відповідно до КВЕД, кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуг згідно з ДКПП, що постачаються та/або отримуються платником податку, ввозяться на митну територію України.

Внесено зміни до постанови КМУ від 19.07.2006 № 999 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями». Передбачено, що кошти, перераховані особами з інвалідністю за отримані легкові автомобілі (7 або 30 відсотків вартості), сплачені членами сімей померлих осіб з інвалідністю за залишені їм легкові автомобілі та від реалізації повернутих (вилучених) органом соціального захисту населення легкових автомобілів до державного бюджету, можуть використовуватися Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю для забезпечення функціонування державних реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, що належать до сфери управління Мінсоцполітики.

 Затверджено Порядок використання коштів з рахунка «Фонд підтримки малого та середнього бізнесу», на який зараховуються внески від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права у національній та іноземній валюті як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки. Внесено зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою КМУ від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу», в частині визначення механізму надання безповоротної фінансової допомоги суб’єктам господарювання, у тому числі за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету та відкритого у Національному банку рахунка Мінекономіки «Фонд підтримки малого та середнього бізнесу».

Внесено зміни до постанови КМУ від 15.09.2021 № 977 «Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах». Перенесено дати врегулювання заборгованості з різниці в тарифах для підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення та встановлено нові періоди щодо розрахунку обсягів заборгованості в тарифах. Доповнено Методику новими додатками, що передбачають форму для розрахунку обсягу заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, що вироблялися, транспортувалися та постачалися релігійним організаціям та іншим споживачам. Визначено критерії, за яких зменшуватиметься обсяг заборгованості з різниці в тарифах у випадку отримання підприємствами галузі за період утворення заборгованості з різниці в тарифах з державного бюджету трансфертів та фінансової допомоги для фінансування витрат, які безпосередньо пов’язані з операційною (основною) діяльністю суб’єкта господарювання, зокрема витрат, згідно із складовими встановлених тарифів.

1,3 млрд доларів додаткового екстреного фінансування Міжнародного валютного фонду надійшли в Україну. Кошти будуть спрямовані на фінансування першочергових потреб: посилення обороноздатності, виплату пенсій, соціальні програми й підтримку економіки. Загалом МВФ надав нашій державі 2,7 млрд доларів від початку повномасштабної війни. Також найближчим часом ми з Фондом розпочнемо підготовку над новою спеціальною програмою, яка запрацює наступного року. Дякуємо нашим партнерам і союзником за непохитну підтримку.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВР прийняти за основу та в цілому урядовий проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843 (реєстр. № 8008 від 07.09.2022). Законопроект передбачає забезпечення захисту економічних та внутрішніх інтересів національної безпеки України, територіальної цілісності, а саме захисту фінансової системи України від загроз, що виникають внаслідок агресії російської федерації в Україні, зокрема, шляхом недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами держави, яка здійснює збройну агресії проти України, та/або підтримують збройну агресію проти України, та віднесення клієнтів, діяльність яких пов’язана з державою, яка здійснює збройну агресію проти України, до високоризикових.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував ВР прийняти в другому читанні та в цілому урядовий проект Закону про Митний тариф України (7737 від 05.09.2022). Законопроект передбачає: приведення товарної номенклатури України у відповідність до вимог до сучасної сьомої редакції Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2022 року на виконання міжнародних зобов’язань, адаптацію статистичної системи України до міжнародних методів, стандартів та класифікації, стандартизацію зовнішньоторговельної документації, усунення розбіжностей у версіях систем української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності України та країн – торговельних партнерів, прискорення та спрощення процедури митного оформлення товарів під час здійснення зовнішньоторговельних операцій. Також, законопроектом не передбачається зміна ставок ввізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь